Ford Dizel Motorlu Araç Aldım Pişman Oldum

Cem Cem27 Ağustos 17:04

Focus TDCİ 1.6 dizel 122 bin km deki aracım ailece tatile giderken arızalandı, tek şeritli yolda tamda sollama yapacakken. Yokuş yukarı çıkarken motor sallantılı şekilde ve çekişi tamamen düşerek motor arızası yaptı. Düşünsenize bir de sollama yaptığım sırada bu arıza olsaydı canımızla ödeyebilirdik.

Aracımın Ford Yetkili servisine bakımını yaptıralı daha bin küsur km olmuş ve öyle tatile çıkmıştım, 100 küsur nokta bakımıyla birlikte övünüp bitiremedikleri bakımdan sonra daha önce hiç belirti vermeden meydana gelen enjektör arızasıyla dağda mahzur kaldık, çekici çağırdım, yine yetkili serviste götürdüm, 8222TL karşılığında 4 enjektörün değişmesi gerektiğini söylediler, 1 tanesi devre dışı kalmış diğer 3 tanesi de çalışma eşiğinin dışındaymış. Ayrıca enjektörlerin kalitesiz yakıt kullanmadan kaynaklanacağını yakıtın analiz edilmesinin iyi olacağından ve deponun tamamen boşaltılacağını deponun da temizleneceğini söylediler.

Bende hepsini değiştirtip, gerekli tüm işlemlerin yapılmasını sağladım. Tabii tatilimin 3 günü boşa gittikten sonra aracı teslim aldığımda yolda zaman zaman aracın silkeleme yaptığını hissettim ikinci kez Yetkili Servise götürüp kontrol edilmesini istedim. Bu sefer yazılımın güncellendiğini ve enjektörlerin yeniden programlandığını ilettiler, sorun çözüldü. Sonra Otosan'a şikayette bulundum.

Servisten yeni çıkan aracın, eşik değerleri geçmiş enjektörlerle nasıl teslim edildiğini yazdım, alınan yakıtın analizi sonucu hiçbir anormalliğe rastlanmadığını, üstelik yıllardır taşıt tanıma sistemiyle aynı yakıt markasını kullandığımı, kullanım raporunu, yakıt raporunu ekleyerek her detayı yazdım. Yapılan masrafların tarafıma iade edilmesini de ayrıca belirttim.

Gelen yanıt şöyle, 120 bin km deki bir araçta enjektör arızasının normal olduğu ve herhangi bir şekilde geri ödemenin yapılamayacağı.

Şimdi ben bundan sonra demek ki bu araçta her türlü arıza bekleyebilirim, her an her tarafı arızalanabilir, motor durabilir, turbo patlayabilir, eğer ya da partikül filtresi arızalanabilir, ne de olsa 120 bin kilometreyi geçmiş.

Cevaplar

Ford Logo Ford 27 Ağustos 17:21

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Mustafa 28 Ağustos 14:04  

  Sizinki iyiymiş biz 44 binde ki aracı garantiden çıkardılar hiçbiri ekleme oynama Kazan olmamasına rağmen

  • 1Destekçi
   Cem
  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Cem 28 Ağustos 14:35  

  Sebep olarak ne ileri sürdüler? Benim başıma gelenler kabul edilemez, her 100 bin km de 10 bin tl masraf yapmak istemiyorum, ya sağlam motor yapsınlar ya da biz dizel motor yapamıyoruz deyip üretmesinler. Düzgün üretemediği parçanı arkasında dursun

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler