19 Mart
#11735865

Ford Courier'de  Fan Sesi Ve Farklı Sesler Var

2019 Ocak ayında 2018 model Courier satın aldım.


Araç 2. gününden başlayan ses ile servise götürdüm. (aşağıdaki şikayetlerle) serviste ki teknisyen ciddi bir ses olduğunu söyledi. Ford merkezden mühendis arkadaşlar ve parçayı üreten firma gelip inceleyeceklerini söylediler. Aracı inceleme sonucu araçta arıza olmadığını ve bu araçlar bu şekilde çalışıyor denildi. dpf (dizel partikül filtre) de bu şekilde çalıştığını ilettiler. Bu ses çekilecek gibi değil. Fan açıldığında fren bile titriyor. (bu dpf 2013-2014 yılından beri üretilen Courier hepsinde var. Önceki modellerde niye yok titreme)


Araç ile 1000 km yaptı hepsinde de e-5 ve otobanda kullandım. Lastikten 2 tane yarık çıktı. (şu an incelemede sonuç ne olacak bilmiyorum) araç ile seyir halinde gittiğimde frene yaptığımda cırt diye ses gelmektedir. Servise ilettim bana fren balatalardan olduğunu ilettiler ama fren balatadan gelmiyor o ses. Aracın bu kadar hatası olmasına rağmen iade ve değişim talebim olmasına rağmen reddedildim. Buradaki sonuca göre yasal işleme başlayacağım.

Volkan Volkan 9.565 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ford Temsilcisi20 Mart

    Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları