05 Ağustos
#12389180

Ford Courier Aracımda Gelen Ses Ve Şanzıman Sorunu

03 ** plakalı Ford Courier 2016 model aracımın dönüşlerde ve kalkışlardan gelen ses problemi, şanzımanda oluşan geri vitese takıldığında takırtı sesiyle boşa atması, aracın kapılarından gelen rüzgar sorunu motorundan gelen sesten dolayı Burdur meçikoğulları otomotive servise götürdüm. Ford direk hattından daha önce de arayarak birkaç kez şikayet kaydı oluşturdum. Serviste görüştüğüm kişiler tarafından aracımın sorunlarını bildirdim. Volan ve baskı balatadan gelen bir ses olduğunu şanzımanın ise yenisiyle değişse bile aynı sorunun devam edeceğini, kronik bir sorun olduğunu bildirdiler. Aracın motorundan gelen takırtı ve uğultu sesininde kimi araçlarda olduğunu söylediler. Bunların karşılığında aracım garanti kapsamında olmasına rağmen araç için baskı balata ve şanzıman için ücret çıkacağını söylediler.


Ford direk hattını arayarak durumu anlatmamız sonucunda araçtan memnun olmadığımızı bildirdik görüşmüş olduğumuz yetkili arkadaşlar araç değişim talebi oluşturmamızı istediler. 10 gün sonucunda Ford üzerinden dönüş yapıldı ve aracın değişimi uygun görülmediği servisten araç tamiri yapılmasını ücreti mukabilinde diye söyledi. Garantisi olan üretim hatalarıyla dolup taşan bir araç nasıl geri çekilmez aracımın garanti kapsamında değişimini talep ediyorum. Aksi takdirde mahkemeye başvuracağım.

Mustafa Mustafa 13.337 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ford Temsilcisi06 Ağustos

    Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları