29 Temmuz
#12347369

Ford C Max Direksiyon Kutusu Arızası Can Tehlikesi

2011 model aracı engelli indiriminden faydalanarak 2011 de aldım. Ford markası insana güven veren bir marka olduğundan bu aracı almaya karar vermiştim. Yola gidişi ve kalitesi iyi bir araç. Ancak 2016 da bu sorun meydana çıktı. Ekranda 'direksiyon kutusu arızaservise götürün' ibaresini görmeye başladım. Yetkili servise buru sorduğumda biraz daha kullanmam gerektiğini sorun devam ederse bakacaklarını söylediler. Bu esnada garanti bitti. Sorun ara ara devam ediyordu. Açıp kapattığımda sorun geçiyordu. 27 Temmuz 2019 cumartesi günü Sivas'tan Tokat'a gittim. Bir yere park ettim ve bir müddet sonra aracımı çalıştırmak istedim. Ama direksiyon çok sert bir hale gelmişti. Bir türlü bu sorunu geçiştiremedim. Sivas'a direksiyonun o sert haliyle dönmek zorunda kaldım. Bu direksiyon yolda iken kilitlenme yapsaydı ne olacaktı? Bir trafik kazası ile karşı karşıya kalabilirdik. Bir facia yaşanabilirdi? Ford yardımı aradım ama geri dönüş yapılmadı. Bir araç yapıyorsunuz ve inanılmaz fiyatlarla halka satıyorsunuz ama müşterinizin can güvenliğini ihmal ediyorsunuz. Bunu da garanti süresi ile örtmeye çalışıyorsunuz. Ford c max ların hatalı bir üretim içinde olduğunu düşünüyorum. Yedek parçaları ise oldukça pahalı. Anlamak mümkün değil. Ford yetkilileri bir an önce hayati önem taşıyan ve insanların can kaybı riski taşıdığı bu sorunu çözmelidir. Mağduriyetimizin giderilmesini bekliyorum. Aksi halde bu sorunu hem ulusal bir gazetedeki köşe yazımda yazacağım hem de her makam şikayette bulunacağım.
Bizlerin canını hiçe sayan bir yaklaşımı ve sorumluluktan kaçmayı kabul etmiyorum. Ford firmasını müşterilerinin can güvenliğini sağlamaya davet ediyorum.

Tuncay Tuncay 3.209 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ford Temsilcisi29 Temmuz

    Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları