Ford Bakımdan Sonra Aracım Bozuldu

Mustafa Mustafa20 Ağustos 2019 23:02

2014 model ve 5 yıldır sorunsuz bindiğim Ford Kuga marka aracımı 75.000 bakımı için Adana Ford Otokoç servisine götürdüm. Normal bakım ücretinin 1200-1300 civarı tutacağı söylendi. Güle oynaya gittim. Dediler ki 5 yıl dolmuş gel bunun triger setini de değiştirelim tamam dedim 1800 TL'dediler ok dedim etti sana fiyat yaklaşık 3.100 dediler bu triger seti değişirse altında bir su pompası var o da bazen kaçak yapabiliyor bakarız eğer kaçak varsa onu da değiştirelim yine tamam dedim 800. Sağ tekerleğin akis körüğünde yarık var onu da değiştirelim tamam, v kayışının da değişmesi iyi olur tamam.

Sonuçta tüm bu bakımlar yapıldı cam suyu değişti 45 TL, falan değişti 230 TL filan değişti 130 TL'derken bizim bakım 6780 olmuş. Dediler “Ford life üyesisin indirimin var “sevindim 4780 öde gezele. Ödedim kartla (maaşım 4211 TL bu arada) ödemenin ardından v kayışının ve akis körüğünün şu anda ellerinde olmadığımı sipariş geçildiğini gelince uğrarsam takabileceklerini belirttiler. Neyse bu iki eksik dışımda hepsini hallettiklerini arabayı alabileceğimi söylediler ailecek arabaya bindik teslim aldığım gün yola düştüm 70 km sonra araç yüksek motor ısısı uyarısı verdi dağın başında (Kızıldağ yolu) kaldı. Telefon çekmediği için otostopla telefon çeken bir yere çıktım çekiciyi aradım 3 saat sonra geldi aldı arabayı. Servise çekildi şanzımanın altında bir boru varmış o patlamış 800 TL? Değiştirdiler uzun yol testi yapıp verelim size de ikame araç veririz.

İkame araç 4 gün sonra verildi 4 gün araçsız gezdim. Uzun yol testini bayram boyunca yaptıklarını söyleyip gel al arabanı sağ teker aksi körüğü ve v kayışı da tamam dediler “Şu parçaların eskisini göreyim dedim” göstermediler aracı aldım daha servisten çıkarken ilk kasiste sağ tekerden bir ses geldi bir daha geldi bir daha geldi geri geldim servise bu arada şanzıman da bir garip durumda anlattım lifte alıp baktılar z rot yerinden çıkmış dediler 500? (Teknisyenlerin uzun yolda göremediği duyamadığı sesi ben servisten çıkarken ilk kasiste anladım bu arada) .

Aracım halen serviste ikame araç ben de ben ikame araçtan onlarda benim arabadan memnun olacaklar ki ne arayan var Ne soran bu süreç bayramdan 3-4 gün önce başladı halen devam ediyor.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Ford Logo Ford 22 Ağustos 2019 12:45

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler