Ford Auto Start Stop Ve Akü Problemi

Hanife Hanife16 Eylül 2019 15:54

Ford yetkili servislerinin özellikle garanti kapsamındaki araçlarla ilgili umursamaz bir tavır içerisinde problem çözmek yerine problem çıkardıklarını daha önce de defalarca duymuş; ancak markanın kalitesine güvenerek bunları sorun etmemiştik. 2017 yılı sonunda ÖTV teşviğiyle engelli aracı olarak bir Ford Kuga satın aldım. İlk altı yedi ay fazla bir problem yaşanmamasına rağmen sonrasında auto start stop problemi karşımıza çıktı.

Frene basıldığında auto Start Stop devreye giriyor, ancak fren bırakılıp gaza dokunulduğunda "p moduna alıp tekrar çalıştırın" uyarısıyla karşılaşılıyor ve araç çalışmıyor. Ford İstinye servisine aracı ilk götürdüğümüzde aküsünü şarj edip verdiler. Problem tekrarlayınca tekrar götürdük; hatta bu defa p moduna alıp çalıştırın şeklinde ekranda çıkan uyarının fotoğraflarını da gösterdik.

Önce yine şarj edip vereceklerdi, sonrasında biz bu şekilde sorunun çözülmüş olmayacağı konusunda ısrarlı olduğumuz için %100'lük şarj düzeyine ulaştıktan sonra üç dört gün bekleterek aküyü test ettiler ve dört gün içinde akü şarj seviyesinin %100'den %50'ye indiğini tespit ettiler. Bizimle dalga geçer gibi Servis Müdürü İ*** bey bunun normal olduğunu, aküyle ilgili hiçbir sorun bulunmadığını söyledi. Peki biz bu problemi niye yaşamaya devam ediyoruz deyince genel müdürlüğe durumu aktardılar ve genel müdürlükten bu problemle ilgili hiçbir şey yapılmasının gerekli olmadığına dair cevap aldıklarına ilişkin bize kaşeli imzalı yazı verdiler.

Ford İstinye servisinden de, genel müdürlükten de şikayetçiyim. Elimizde araçta yaşanan autho start stop arızasıyla ilgili fotoğraflar olmasına ve bunları göstermemize rağmen sorunu çözmekten uzak bir tavırla bizi geçiştirmeye çalıştılar, en sonunda da genel müdürlük yapılacak bir şey olmadığını söyledi dediler. Mevcut aracımı satıp yeni bir engelli aracı almam için üç yıllık bir sürem kaldı. Eğer mevcut sorunum çözülmez ve dört günde şarj seviyesi %100'den %50'ye inen aküm (bununla ilgili de elimizde fotoğraflar mevcut) değiştirilmezse Kesinlikle Ford marka araçları bundan sonra tercih etmeyecek ve üyesi olduğum engelli platformları başta olmak üzere tüm ortamlarda Ford markasının tercih edilmemesini tavsiye edeceğim.

Dört günde yüzde %50'ye inen akü sekiz günde %0'a inmez mi diye sorduğumuzda servis müdürü İ*** bey aklımızla dalga geçer gibi o akü kendini korur dedi. Sorunumun çözülmesini, en azından dört günde şarj seviyesi %100'den %50'ye inen araç aküsünün değiştirilmesini bekliyorum.

Cevaplar

Ford Logo Ford 16 Eylül 2019 15:54

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler