14 Haziran 2016

Ford Araç Uygunluk Belgesindeki Hata Nedeni İle Muayene Ağır Kusuru!

10.08.2011 tarihinde İstanbul Mahmutbey Çetaş'tan satın aldığım Ford Transit Connect aracımın uygunluk belgesindeki ağırlığın yanlış yazılması nedeni ile 03.05.2016 tarihinde yapılan araç muayenesinde ağır kusurlu olarak muayeneden geçmemiştir.

Ford müşteri hizmetleri ile defalarca görüşmemize rağmen bir çözüm bulunamamıştır.
Müşteri hizmetleri araç 2013 yılı öncesi satın alınan cihazların uygunluk belgelerinin yeniden verilemediği, ancak makine mühendisleri odası tarafından belge düzenlenebileceği bilgisi verilmiştir. Makine mühendisleri odası ile yapılan görüşmelerde ise ağırlık tespiti yapılmasının yaklaşık 400 TL masraf karşılığında yapılabileceği söylendi.

Tekrar Ford müşteri hizmetleri aradığımızda ise yetkili servisin ilgili aracın resimlerini göndermek şartı ile belge verilebileceğini söylemişlerdir. Avcılar Kent servisi ile ilgili işlemler gerçekleştirilmiş ancak dönüş yapılmamıştır.

Şenol 3.515 Okunma

Cevaplar

  • Şenol14 Ağustos 2016

    Halen Ford tarafından bir dönüş yapılmamış olması ile beraber, tarafımızdan yapılmış olan aramalar neticesinde de bir sonuç alınamamıştır.

  • Şenol06 Ağustos 2016

    Ford Müşteri hizmetleri ile halen bir çözüm sunmamıştır. Bizim aramamız neticesinde ise kendilerinin bizi aradığı, ulaşamadığı, ilgili kişiye aktaramayacakları, bizimle telefon ile kendilerinin araması durumunda görüşme sağlanmadan uygunluk belgesi düzenlenemeyeceği gibi bahaneler ileri sürmektedirler. Ayrıca aracımız bu süre zarfında muayenesi olmaması nedeni ile bağlanmıştır.

  • Şenol23 Haziran 2016

    Ford müşteri hizmetleri ve Avcılar Kent Yetkili Servisi ile defalarca görüşmemize rağmen sorunumuza bir çözüm bulunamamıştır. Ağır kusurlu bulunan muayenemin tekrar süresi dolmuş olup ilgili evrakların gönderilmesi durumunda dahi yeniden muayene harcı yatırıp sıfırdan muayene yaptırmamız gerekiyor. Ayrıca muayene tarihimin geçmiş olması nedeni ile bir adet ceza yemiş bulunmakla beraber ikinci kez polis tarafından çevrilmem durumunda aracımın direkt bağlanması riski bulunmaktadır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön