29 Eylül
#12691773

Ford 1.0 Ecoboost ve Servis Sınıfta Kaldı

2013 model 1.0 Ecoboost Focus aracım var aracımla işi giderken yolda rölantı düşürdü durup baktığımda su olmadığını ve devir daim hortumunun patlak olduğu u gördüm yetkili servise gittiğimizde hortumun 2 hafta en geç 1 ay içinde geleceğini söylediler ve hararet durumunda motorun komple değişeceğini söylediler. 20 veya 25 bin TL arasında araç zaten 50 bin TL'yetkili servis tamirini yapamıyorum diyor. Sanayide usta kadar olamıyorlar.


Parça temin süresi sorun tespiti ilgi alaka sıfır. Kuzenimin arabası 2015 Fiesta ondan da sorun yaşadık. Onda da motor değişimi dendi. 1.0 ecobost sınıfta kaldı. Yetkili serviste sınıfta kaldı. Ford gözümüzden düştü. Bir daha alacak tüm tanıdaklarıma olumludan çok olumsuz yönlerinden bahsediyorum, çünkü olumlu hiçbir yanı yok.

Soner Soner 10.275 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Soner06 Ekim

    2013 model Ford Focus1.0 Araç 73 binde kronik arıza olarak belirtilen su hortumu patladı daha önce değiştirilmemiş 64 bin TL masraf var Ford sorunun arkasında durmuyor aracın değeri kadar masraf var nasıl oluyor akıl sıra ermiyor motor komple ne kadarki 64 bin TL masraf var kronik arıza forumda her yerde bu bariz belli

  • Soner30 Eylül

    İlginize teşekkür ederim. Bir an önce sorunun çözülmesi lazım insanlar bu tip durumlardan dolayı Ford denilince artık durup düşünüyor özelikle ecoboost motor serisinde aracım 73 binde ve masraf 25 bin tl deniliyor daha önce Fiat ve Renault kullandım böyle sorun olmadı parça sorunları yoktu bulunuyor ama Ford ciddi anlamda bizi mağdur etti iyi çalışmalar.

  • Ford Temsilcisi30 Eylül

    Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları