Ayıplı Ürün Ford Focus

Hasan Hasan20 Eylül 19:05

Şu anda hala garantisi devam etmekte olan bir Ford Focus Titanium aracı Ford Gebze yetkili bayisinden 2018 şubat ayında sıfır olarak aldım. Bu aracın navigasyon ve geri görüş kameralı olanını istedim, satış sonrası Ford garantili olarak montaj yapıldığı söylendi ve aracı satın alıp parasını hemen ödedim. 2 ay sonra da bu cihazın ( navigasyon + geri görüş kamerası ) montajı için aracı yine Gebze NAZER bayisine götürdüm. Montaj yapıldıktan 1 ay sonra ekran hepten karardı. Montajı yapan birime yönlendirdiler. Bir süre sonra tekrar arıza verdi. 

Yaklaşık olarak beşinci denemede ve araç 1 hafta serviste kaldıktan sonra araç kaynaklı bir problem olduğu tesbitinin yapıldığı söylendi ve Ford Otosan'dan bir parça getirilerek araca takıldı. Bundan 6 ay sonra araç ekranı gene komple karardı ve 2019 aralık ayından beri bu servise araç 3 defa daha çağrıldı. Ford Otosan a defalarca yazılı olarak ulaştım ve cihaz ve aracın artık ayıplı ürün sınıfına girdiğini ve ya arasın geri alınması ya da bugünkü değerden ücretinin iadesini bildirdim. 

Bu süreçlere ve bu kadar yazılı başvuruya rağmen bayinin ve üreticinin vurdumduymaz tavrı kabul edilebilir değildir. Artık bu aracın, ayıplı ürün sınıfına girdiğinin kabulü ve gereği yapılmalıdır.

  • - Görüntüleme
  • 2Destekçi
  • 2Yorum

Cevaplar

Ford Logo Ford 21 Eylül 08:38

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Yavuz 1 hafta önce  

    Forddan soğudum vallahi.

  • profile-icon Mehmet 2 hafta önce  

    Geçmiş olsun sizi de bizim gibi mağdur etmişler. Bir dünya markası nasıl böyle şey yapar anlamıyorum. Siz bir de benim şikayetimi okuyun sizin neler çektiğinizi anladığımı

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler