Ford ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Gökhan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

Ankara Ford Otokoç Yetkili Servisin Yetersizliği Ve Otoriter Yaklaşımı

4.031görüntüleme
Gökhan
Gökhan 06 Kasım 2020 17:04

Temmuz 2020 tarihinde acenteden sıfır aldığım Ford Kuga aracımın cam açıp kapama düğmeleri üzerindeki mikelajları 1 ay geçmeden soyuldu. Aracı yaklaşık 1 ay önce Ford Otokoç Ankara servisine götürdüm. 1- Kayıt açıldı, şikayet ettiğim parçanın resimleri ilgili usta tarafından çekildi. Garanti süreci ile ilgili olumlu-olumsuz bilgi verileceği söylendi. 2- Yaklaşık 10 gün sonra telefonla arandım, "resimler net çıkmamış siz çekip bize mail atar mısınız" dendi. Resimleri çekip yolladım, işlemlerin devam edeceği söylendi. 3- Yaklaşık 10 gün daha geçti. Tekrar telefonla arandım."Genel merkez bu resimdeki parçaların kod numarasını istiyor, istediğiniz zaman gelin 1-2 saatte parçayı söküp, numarasını alıp aracı size geri teslim edelim" dediler. 4- Bugün ben aradım Ankara Ford Otokoç servisi, durumu anlattığım servis görevlisi "şu an müsait değiliz randevu bölümüne aktaralım" dedi. 5-Randevu bölümünde telefonu açan bayana durumu anlattım. Güzel bir fırça çekti sağ olsun."Beyefendi, garanti başka şey, randevu başka şey" dedi. Ben de "her zaman aradığım bir yer değil, daha düzgün ifade edeyim" dedim. Hanımefendi de "şimdi anladım, ama en erken randevu pazartesi 09.30 gibi" dedi. Ben işlerim sebebi ile o saatte gelemeyeceğimi söyleyince 13.30'u önerdi, ben saat 15.00 ve sonrasını talep edince, "ancak 13.30 olur, garanti süreci nasıl işleyecek bilemem"dedi. Ben de kendisine "garanti süreci önemli değil, ama ben hangi gün olursa 15.00 ve sonrası olsun, randevuyu siz istediğiniz saate vermeyin, ben işlerimi ayarlayamam, lütfen benim uygun olduğum 15.00 ve sonrasına herhangi bir gün verin" dediğimde, ona bağırmamamı söyledi :) Beni biraz daha fırçaladıktan sonra "tamam pazartesi saat 15.00 e randevu veriyorum" dedi.

Şimdi toparlayayım, Aldığım 1 aylık araçta karşılaştığım sorun sebebi ile ilgili şirketin bana "affedersiniz" demesi gereken yerde, sorunlu parçanın resmini doğru düzgün çekemeyen, dahası parçanın resminin yeterli olmayacağını, araçtan parçanın sökülerek kod numarasına ihtiyaç olacağını bilmeyen yetkili servisin randevu istediğimde kendi yönlendirme ve talimatlarına uymamam nedeni bana fırça çekip, kötü davranılması Ford'a yakışmadı. Umarım servisteki ses kayıtlarını dilerler.

Hoş geldiniz deyip güler yüz göstermek bu kadar mı zor. Üstelik aracı alalı daha 2 ay olmuşken. Düzgün işçilik yapılsaydı da ben de garantiye müracaat etmeseydim.

Ford Logo
Ford06 Kasım 2020 17:28

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Cüneyt
Cüneyt08 Kasım 2020 23:27
 

Aynısı bende de var hatta showrommdaki araçta bile bu sorun vardı

 1
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler