2015 Ford Focus Trend X Sorunu

Ali Ali08 Ocak 09:20

2015 Model Ford Focus Trend X dizel otomatik aracım vites geçişlerinde vuruntu yapıyordu. Servise götürdük sorunun kavrama ile alakalı olduğunu söyleyip 16.000 TL civarında maliyet çıkardılar. Müşteri hizmetlerini aradım bu maliyetin çok yüksek olduğunu belirttim. Bedelinin Ford Otosan tarafından karşılanmasını istedim. Manuel bir araç olsa kişi kullanıma dayalı olarak böyle bir problem ortaya çıkabilirdi. Sonuçta bu araç otomatik vites ve fabrikanın üretim kalitesine dayalı. Araç daha 61.500 km. Müşteri hizmetleri garantisi bitti size yardımcı olamıyoruz diyerek geri dönüş yaptı. Bilinsin istediğim için buraya bu notu düşüyor. En kısa zaman da da Tüketici Hakem Heyeti aracılığı ile tüm haklarımı arayacağımı belirtiyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Ali 09 Ocak 15:10

http://www.fordtransmissionproblems.com/fords-transmission-problem Bu sitede yazılana göre 160.000 km 'ye kadar garanti verilmiş neden bizde de uygulanmıyor veya burada yazılana göre Ford'un bu araçlarla ilgili devam eden sorunlarının farkında olması rağmen neden mağdur ediliyoruz araçlarınızı geri çağırmıyorsunuz. Sizin üretim sıkıntılarınızdan bizler neden muzdarip oluyoruz. Bu tür onarımlar için bize dayatılan masraflar kabul edilemez. TCM arızalarında yavaşlama söz konusu olduğunda otomobilin doğru vites küçültmemesi, frenler uygulansa bile aracın ileriye doğru akması güvenlik tehlikesi yaratır. Can ve mal kayıpları yaşanması durumunda sorumluluğunuz çok fazla olur.

profile-icon Ali 08 Ocak 10:12

2016 Şubat ayında trafiğe çıkmış ve bütün bakımları Ford servisinde yaptırılmış bu aracı umarım yaktırmazsınız.

Ford Logo Ford 08 Ocak 09:59

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler