Ford Tourneo Custom Yakıt Filtresi Donması ve Start Stop Sorunu.

Mustafa U. |

Aracımda geçen yıl 3 kez yakıt filtresi donma sorunu yaşadım geçen yıl aralık ayında arayıp 2014 Ocak ayında ısıtıcılı yakıt filtresi takılacağı söylendi ancak böyle bir işlem yapılmadı bu yıl Ford direkt hattıyla 1 aydır şikayette bulundum servis araca 2000 TL + KDV + işçilik fiyat çıkardılar.

Aracın garantisi devam ettiği halde. Start stop çalışmıyor akü tam şarj olmadığı için bunun için şikayette bulunduğumda araç kısa mesafede kullanıldığı için akü tam şarj olmuyor cevabı geldi. Peki soruyorum bana bu aracı satarken ya da reklam yaparken kısa mesafe kullanırsanız start stop düzgün çalışmaz kışın yakıt filtresi donar garantiye girmez diye bir uyarıda bulundunuz mu?

Etiketler :

Filtre / Pompalar Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

  • Mustafa U.
    29 Ocak
    10:33

    Çözüm olarak Berner dizel antifiriz aldım 1 litresi 500 litre mazot için yeterli 80/500=160 Mili litre olarak yakıta ekliyorum -22 dereceye kadar dizelin donmasını engelliyor fiyatı 30tl. Start stop 'u her kontağı açtığımda devre dışı bırakıyorum benim bulduğum en iyi çözüm bu. Ford'tan bu şikayetim ile ilgili herhangi dönüş sağlanmadı sağlanacağını da sanmam. Bu nedenle bir Ford araç alacaksanız defalarca düşünmenizi öneririm...