01 Mart 2016

Ford Servisinin İzinsiz Aldığı Far Yıkama Sigortası!

22.02.2016 tarihinde ziyaret ettiğim Ankara Tur Oto servisinde far yıkama şikayeti için servis danışmanı B******ar görüştüm; Bana aracınız ancak 150 TL + KDV karşılığı arıza teşhisi yapabileceklerini eğer servislerinde arızayı giderir isem bu ücreti almayacaklarını eğer yaptırmadan gidersem ücreti alacaklarını söyledi. (aslında ben sorunun sigortanın atmış olacağı yönündeydi) Gittim sanayiye adam uğraştı baktı bir de ne görelim? Far yıkamanın sigortası yerinde bile yoktu; çünkü aracımın 07.12.15 tarihli bakımında aracımdan koku şikayetiyle gitmiştim ve hiçbir şey yapılmadan araç teslim edilmiş bırakın kokuyu aracımla; Beşevler meydanında kalmış servis danışmanıyla yaşadığım diyalog sonrası akünün asit kaçırdığını anlayıp değiştirirken sigortayı, sanırım aküyü değiştiren eleman bakım sırasında almış, sanırım tartışmalı diyaloğa karşılık almışlar, tabi ki gel de ispatla; 70 gün geçmiş.

Sertan 615 Okunma

Cevaplar

 • Sertan04 Mart 2016

  Zaten aracın mühendisliğiyle ilgili yetişmiş bir usta tabir etmek ve bulmak çok zor orada; kara düzen gibi çalışılıyor sayın üyeler bilgi ve ilim gerektiren bir arızayı yaptıklarını hiç sanmıyorum. Araçlar yüksek düzeyde teknolojiye sahip ancak aracın sorununu çözebilecek usta yok.

 • Sertan04 Mart 2016

  her şeyi bildiğini sanan bir servis danışmanı var; yaklaşımı soğuk; gerekli gereksiz maliyet çıkartıyor siz de bilmeden; aman aracım bakımdan geçsin deyip yüksek bedel ödemek zorunda kalıp bakımdan geçtiğini zannediyorsunuz. Parayı alana kadar yüzünüze gülüp, bir daha işiniz düştüğünde sahip çıkmıyorlar bile.

 • Sertan02 Mart 2016

  Hani demişler ya kızımı kaçıran kadı; kimi kime şikayet edeyim?

 • Sertan02 Mart 2016

  Bizi yaratan Büyük Allah'ım buyuruyor ki kimse kul hakkıyla karşıma gelmesin! (tur oto)

 • Sertan02 Mart 2016

  Tur otonun kapısından bile geçmeyin; en ufak arıza teşhisi bile 150+kdv; ustalarıda hiçbir şeyden anlamıyor gidin sanayiye hem ucuz hem de ilgili ve özen gösteriyorlar; garantisi bitmiş araç veya bitmemiş araç içinde gidin (zaten kullanıcı hatası deyip sırtınıza vurup kibarca kovuyolar).

 • Sertan02 Mart 2016

  Servis danışmanı hiçbir şeyle ilgilenmiyorlar zaten vakitleri de yok; millet arabasını getirip arızalı bırakıp başka arızayla teslim alıyor; tamirhanede aracınızı görme şansınız bile yok; ne yapıyolar ne ediyorlar belirsiz ilgi alaka sıfır zaten hep meşguller.

 • Sertan02 Mart 2016

  Neredeyse antifiriz ölçmeye bile 150+kdv araç teşhis ücreti (sanki doktor bıçak parası; O bile kalktı çoğu hastanede) cüzdanı bırak git diyecekler!

 • Sertan02 Mart 2016

  Arabanın far yıkama sigortası alınmış benim haberim yok 3 ay sonra fark ettim bakımda alınmış mutlaka; sanayiye gitmesem bi daha ki dünyaya gelişimde farketcektim düşünün! Servis danışmanı ispatlasana ispatlasana diyor; sanki ben bakımda aracı alırken 101 nokta testi yapacağım servisin önünde bu kadar mantıksız bir olay yani!

 • Sertan02 Mart 2016

  Aracımdan gelen koku şikayetiyle başvurduğum; 07.12.2015 tarihinde bakım yapılıp; bırakın kokunun giderilmesini, aracımla Ankara beşevler meydanında kalmam ve tekrar geri servise başvurmam ve kokunun akünün kaçırdığı asitten ortaya çıkması bunun nasıl bakımda farkedilmediği ve bana öylece tekrar teslim edildiği; akü patlasa veya yangın çıksa karşılaşacağım tehlikeyi siz düşünün şikayet varın sayın üyeleri, bu bugün benim başıma geldi ya yarın başkasının başına gelirse? (bir de bakıma güvenip uzun yola çıksaydım?) Düşünün servislerde canın ne kadar ucuz olduğunu! (sokaktaki çöpçü bile uyarmıştı bakımdan önce araçtan koku geldiğini düşünün bir yani; bu araba 3 gün serviste yattı bakım için)!

 • Sertan02 Mart 2016

  Tur oto servisinde far yıkama ve cam su yıkama fıskıyelerinin sigortalarının ayrı ayrı olduğunu söylememe rağmen iddia ederek; hayır bunların sigortası tek dediler; kaputu açıp baktıklarında ayrı ayrı olduğunu gördüler; düşünün yani! Hatta bu sigorta kutusunu usta torpidonun arkasında zannedip açmaya çalıştığında ben uyardım çünkü bu araçlarda sigorta kutusu motor içinde ve hemen direksiyonun solundaki küçük gözün kapağının arkasında olmak üzere (merkezi sigorta kutusu) iki tane.

 • Sertan02 Mart 2016

  Arkadaşlar, sayın üyeler; haksız olsam veya yalan söylesem niye bu konuyu bu kadar gündeme getirip sizleri aydınlatayım; sanırım o sigortalar 50 kuruş Türk lirası bile değil; benim aracıma bakmadılar bile serviste (150 TL +kdv) için; ayrıca serviste yaptırmadan gidersem arıza teşhis ücreti istiyorlar (Deli dumrul hesabı gibi) ben bir de özellikle sigortaya bakılmasını söylememe rağmen araca bakmayıp; servis danışmanı benimle ilgilenmedi bile halbu ki hemen oracıkta bakılsaydı sigortanın yerinde olmadığını farkedebilirlerdi; ama zaten ne sigortanın yerini ne de konumunu biliyorlar sanayiye gitmeseydim belkide servis ayrı bir arıza teşhis edip beni oyalayabilirdi o zaman iş daha da büyüyecekti

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön