Ford Aracımın Motor Bloğu Arızalı.

Aytekin U. |

10.01.2014 tarihinde 2013 model Ford C-max araba aldım. 14.04.2014 tarihinde yolda giderken durdu kaza tehlikesi atlatık servisi aradık geldi çektiler. Aracın motor bloğunun dağıldığını söylediler. Garantide yapılacağını söyleyip 15 gün sonra yedek araç verdiler. Aracın değişimini istedim vermediler bunun sorunları bitmeyeceğini belliydi.

Motor değişimi 2 ay sürdü aracı aldım, 3 gün sonra motor arıza lambası gösterdi tekrar servise gittiğimde aracın EGR valfi ile katalitik konvektörü değişmesi gerektiğini belirtiler. Ford ise temizleyin verin diye cevap vermiş bu araç 2 ay serviste kaldı temizlemekle sorun çözülseydi niye temizlenmedi fakat serviste diyor temizlendi.

Etiketler :

Motor Arıza Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

  • Aytekin U.
    28 Kasım
    19:43

    ford blok değiştirdiler 10 gün sonra erg valfı ve hava pompası değişti, bu değişiklikten 1 ay sonra arka park maşörünü değiştirdiler. bu süreç dertlerin başlaması oldu her 15 günde servise yağ bozuk sinyali verip sonra motor ariza lambası yandı çözüm bulamadılar hatayı silip gönderdiler 6 ay diye bu servis süresi yaşadık. sonrada motor beynini değiştirdiler. şimdi nasıl bu araç sıfır olur serviste kaldığı sürecede ayrıca araç vermekte bile uzun sıkıntılar çekiyoruz. bu kadar sorunlu ford araç almaya tövbeler ve şikayet bildiriyoruz geri dönüş bile yapmıyorlar. 11 ay oldu aracı alalı 5 ay serviste geçti şimdi iade istiyoruz cevap veren olmuyor.