05 Mayıs 2016

FLO-Ziylan Mağazacılık'a Para Öde ve Ürün Alama!

Siparişini verip ödemesini yaptığım ayakkabının 27.4.16 tarihinde kargoya verildiği ve takip edebileceğim linki içeren maili aldım. Sözde takip ediyoruz ama 28.4.16 tarihinde şube aracına yüklenmeye başlayan ayakkabı 4 Mayıs tarihine kadar yüklenemeyince FLO-Ziylan Mağazacılık
çağrı merkezini aradım ve müthiş bir haber aldım. Parasını ödediğim ürünü almayı reddettiğim için iade etmişim.

Aras Kargo, FLO-Ziylan Mağazacılık işbirliğinin muhteşem yaklaşımı ile ürün geldiği yere gitmiş. 2.5.16 tarihinde sözde getirmişler ve ben ürünü reddetmişim. Bu arada bir kişide arayıp reddettiniz mi diye sormamış ama Aras Kargo dağıtım şubedeki bilgi başka, adreste kimse yokmuş. Günlerden Pazartesi, teslimat noktası idarecisi olduğum okul ve kimseyi bulamamışlar. 1500 öğrenci, 114 öğretmen, 17 memur ve hizmetli. Tabi bir de ben. FLO çağrı merkezi ise sadece en kısa sürede aranacağımı söyleyebiliyor. Ne kadarsa artık...

Şahin 191 Okunma

Cevaplar

  • Şahin17 Ağustos 2016

    Üç günlük kavga sonucu ve bir hafta sonra ürünü alabildim. Telefondaki arkadaşın "siz bu ürünü gerçekten istiyor musunuz? " sorusu ise FLO-Ziylan Mağazacılık'dan uzak durulması gerektiğinin açık kanıtı. Sanki satmak için değil de pos limitlerini doldurmak için ürün koymuşlar gibi. Ürünün teslim edilememesini ise "bizden kaynaklı değil, kargo firmasının hatası" gibi bir açıklamayla geçiştirmek ise ayrı bir yaklaşım. Sanki ben ürünü kargo firmasından aldım yada ısrarla o kargo firmasını ben seçtim. Üç gün boyunca bir üste bir üste filan ulaştıktan sonra "abi neolur bu ürünü bana satın" tadında bir noktaya da geldiğimiz belirtmeliyim. Yalvartarak ürün satan yegane firmadır sanırım.

  • Şahin11 Mayıs 2016

    "Ürün reddedilmiş" dendiğinde hiçbir tepki gelmemesi, ya da birinin beni arayp "hayırdır neyi beğenmediniz" diye sormaması başlangıçta garip gelmişti. Ancak ürünü aldığımda bu tepkisizliğin nedenini anladım. 20 senedir Reebok marka ürün alırım. Bana gönderilen ürün değişik geldi. Bu markanın böyle bir paket biçimi ya da bu kalite bir ürünü olduğunu gelen ürünle öğrenmiş oldum. Bundan sonraki süreç ürünün orijinalliğini sorgulamak olacak. Sanırım markanın Türkiye gurubu bununla ilgilenecektir. Kesinlikle flodan uzak durmakta fayda var.

  • Şahin11 Mayıs 2016

    Tarihler var zaten. Gün itibarı ile ürüne ulaşmış durumdayım. Bilgilendirme kavramı olmayan " bize bildirildi", "bize böyle söylendi" "bizdeki bilgi bu" gibi cevapların dışında ve çözüm alamadığınız, çalışanlarıının "pardon, bizim hatamız" demek yerine hayali üçüncü şahıslardan ya da sistemden aldıkları bilginin tartışılmazlığını bildirmenin dışında bir şey yapmadığı, telefonda görüştüğünüz her bir çalışanın sizden çok daha üst perdeden konuştuğu bir yer. Kesinlikle uzak durmakta fayda var. Buradan verilmeyen cevap ya da buradaki ilgisizlik çağrı merkezi ve Ziylan genel müdürlükte de aynı.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön