27 Ocak
Yorum Yap
#11505029

FLO Ayakkabı'nın Müşteri Memnuniyeti Anlayışı!

17.12.2018 tarihinde 8681711966728 barkodlu botu Forum Mersin şubenizden satın aldım. Botu alırken üzerindeki “Hakiki Deri” ibaresini görmeme rağmen çalışan arkadaşlara tekrar sordum. Yağmurda giyip giyemeyeceğimi sorduğumda ise “Gönlünüz rahat bir şekilde giyebilirsiniz. ” dediler. Botu toplamda 5 ya da 6 defa giydim. Öncelikle bunu belirteyim. Son giyişimde yağmur yağıyordu. Otobüsten indim ve iş yerime yürüdüm. Otobüs durağıyla iş yerim arası 600 metreden daha az. Yağmur ise sağanak şeklinde bile yağmıyordu. İş yerime ulaştıktan yaklaşık 5 dakika sonra botumun ayak kıvrım yerlerinde şişlikler meydana geldi.


Daha önce 2013 yılında FLO’dan yine bot almıştım ve hiç böyle bir sıkıntıyla karşılaşmamıştım. Ancak bu aldığım botta böyle bir sıkıntıya karşılaşmak hak verirsiniz ki canımı fazlasıyla sıktı. Değişim için Palm City şubenize gittim. Botu incelemeye gönderdiler. Ben bu süre zarfında giyecek başka botum olmadığı için spor ayakkabılarımla işe gidip gelmek zorunda kaldım. Ayaklarım yağmurda ıslandığı için hasta oldum. Kaç gün hasta hasta gezdim sizin yüzünüzden. Ürünle alakalı üretimsel bir sıkıntı bulunamamış "Ürün inceleme uzmanları" nız tarafından ve ürün olduğu gibi geri gelmiş. Mağazada yetkili biriyle görüşmek istediğimi söyledim ben de. M* bey geldi. Durumu izah ettim. Ben bu botu alırken sordum "Yağmurda giyeceğim bir sıkıntı olur mu? " diye. Forum Mağazada çalışan arkadaş "Herhangi bir sıkıntı olmaz. " dedi bana. Bunu M* bey'e söylüyorum aynen bu şekilde, ancak kendisi bana rahat rahat "o zaman Forum Mağazadaki o arkadaşı bulun ona anlatın sorununuzu. " diyor. "Ben ürünümü iade etmek istiyorum" dedim, "İade alamam. " dedi. "Değiştirin o zaman. " dedim. "Değiştiremem. " dedi. "Ne olacak peki? " dediğimdeyse "Ürünü size geri vereceğim. " dedi. "Ürünle alakalı üretimsel bir sıkıntı yok diyorsunuz. Peki kullanıcı hatası var mı? " dedim. "Kullanıcı hatası yok. " dedi. "Ne olacak peki ben bu ürünü istemiyorum. " dedim. "Yapabileceğim bir şey yok. İsterseniz Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun. " dedi.


Kendisi anladığım kadarıyla mağazanızda yönetici konumunda bir personel ancak beni sorunu çözmek için kendinden alt pozisyondaki bir satış danışmanına yönlendirdi. Bu mudur sizin müşteri memnuniyeti anlayışınız? Bu mudur sorunları çözme yönteminiz? İnsanları başınızdan savarak mı çözmeyi düşünüyorsunuz?

Ahmet Ahmet 835 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

 • Ahmet16 Şubat

  27 Ocak 2019 tarihinde bir şikayet yazdım. Ancak hala bir geri dönüş alabilmiş değilim ve nedenini gerçekten çok merak ediyorum. Durumu Tüketici Hakem Heyeti' ne de bildirip başvurumu yaptım. Sizden bir geri dönüş bekliyorum hala FLO Müşteri İlişkileri Birimi.

 • Ahmet14 Şubat

  Merhabalar sevgili FLO müşteri hizmetleri birimi. Benim problemim hala giderilmedi. Müşteri hizmetleri numaranızdan arandım. Ürünümün fotoğrafları istendi mail olarak. Zaten gönderdiğimi söyledim. Telefonun diğer ucundaki arkadaş (Bedirhan Bey' di sanırım) bu fotoğrafları genel merkeze göndereceğini, genel merkezin de beni arayacağını söyledi. Ancak aradan yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen hala arayan soran yok. Bunun nedenini sorabilir miyim acaba?

 • Ahmet29 Ocak

  Bu başlıkla bir şikayetimi dile getirmiştim. Ancak ne kadar çok şikayet var ki demek ki hala benim şikayetimle ilgilenmiyorsunuz. Bir diğer belirtmek istediğim husus müşteri hizmetlerinin kalitesizliği. Çalışan herkesin ağzında "Sizin memnuniyetiniz için buradayız." sözü ama yapılan işlere bakıldığında müşteri memnuniyeti ile uzaktan yakından alakası yok. Arıyorum müşteri hizmetlerini, yetkili biriyle görüşmek istediğimi bildiriyorum. "Maalesef o şekilde olmuyor." diyor. Ne demek acaba bu? Çok merak ediyorum nasıl görüşebilirim yetkililerle. Bir de unutmadan genel merkeze mail atma var ki attığım maili kesinlikle okumadan cevaplıyorlar. Çünkü bu kadar umursamaz şekilde mail cevaplanmaz.

 • FLO Ayakkabı Temsilcisi27 Ocak

  Değerli Müşterimiz , Tarafımıza bildirmiş olduğunuz konuya istinaden gerekli kontroller yapılacaktır. En kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş sağlanılacaktır. Saygılarımızla, Flo Müşteri Hizmetleri Birimi 0850 290 3 356 www.flo.com.tr​

Ziyaretçi Yorumları