Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Findeks Kredi Sicil Affından Yararlanmak İstiyorum

profile
Murat
31 Ekim 2023
334

Ülkemizde uygulanması yönünde yeni yasayla çıkan sicil affından yararlanmak istiyorum. Findeks ® kredi notu güncelleme ve kanuni takip ibaresi kaldırma, bireysel bankacılık ve sicil affı kanunu dahilinde 07.10.2022'de yürürlüğe giren kanun ile madde tarihli ve 5411 sayılı kanunun 1. Maddesi uyarınca karşılıksız çek ve protestolu senetler ile kredi ve kredi kartları borçlarına ilişkin kayıtların dikkate alınmaması hakkında kanuna aşağıdaki geçici madde ilave edilmiştir. Geçici madde 3 - (1) anapara ve/veya taksit ödeme tarihi 01/10/2022'den önce olup da; kullandığı nakdî ve gayri nakdî kredilerinin anapara, faiz ve/veya ferilerine ilişkin demelerini aksatan gerçek ve tüzel kişilerin, ticari faaliyette bulunan ve bulunmayan gerçek kişilerin ve kredi müşterilerinin karşılıksız çıkan çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarına ilişkin 5411 sayılı kanunun ek 1. Maddesi hükmü uyarınca kurulan Türkiye Bankalar Birliği ® ® ® kredi risk merkezi nezdinde tutulan kayıtları, söz konusu borçların ödenmesi geciken kısmının 01/07/2023'e kadar tamamının ödenmesi veya yeniden yapılandırılması halinde, bu kişilerle yapılan finansal işlemlerde kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmaz. Lütfen kredi notumun güncellenmesi ve yeni kredi alabileceğim şekilde yasal değişiklik uyarınca düzeltilmesini talep ederim. Banka icra borçlarım olmadığı halde başvurularıma red alıyorum. Findeks kredi notumun yükseltilmesini talep ediyorum. Bu sebepten dolayı çıkan af yasası ile Findeks puanımın hesaplanıp uygun hale gelmesini, geçmişte oluşan kanuni takip bilgilerimin sicilimin silinmesini ekonomik refahımı daha fazla olumsuz etkilenmemesini ve sonucu hakkında en kısa sürede tarafıma bilgilendirme yapılmasını istiyorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Findeks Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 51 dk 44 sn
Findeks Logo
01 Kasım 2023 09:06

Benzer Şikayetler

Findeks Risk Durumu Güncelleme

profile
Şükran
2 gün önce
11

Findeks notum 930 olmasına rağmen en riskli durumda görünüyorum. Ticaretle uğraşıyorum ve sicilimi düzeltmek için çaba gösteriyorum, lütfen yardımcı olun. Kredi kartı durumum etkileniyor ve 2014'teki kanuni takibim görünüyor. Lütfen güncelleyin, artık bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Güncel Findeks Raporu

profile
Fuat
15 Kasım 2023
193

Kredi kartı ve kredi ödemelerini yapmama rağmen Findeks risk raporu sorgulaması yaptığımda hâlâ ödenmemiş görünüyor bu konuyla ilgilenirseniz sevinirim. Raporu güncellenmemiş üç dört gün önce ödeme yaptım hala Findeks risk raporuna yansımamış düzeltilmesini rica ediyorum.

Findeks Rapor 3aydır Aynı

profile
Özer
06 Kasım 2023
180

Kredi kartlarımı düzenli kullandığım halde 3 aydır rapor alıyorum aynı puanda duruyor. Ne zaman güncelleniyor demek istediğim her ay bir risk rapor alıyorum. Puan yükselmiş mi azalmış mı diye, ama sonuç aynı. Düzenli kredi kartı kullandığım halde değişen bir şey yok. Boşuna rapor alıyorum.

Findeks Risk Raporu Güncellenmiyor

profile
Mehmet
03 Ekim 2023
206

Gecikmeye giren kredi kartlarımı 2 aydır düzenli ödememe rağmen Findeks raporunda hala gecikmede olarak gözüküyor. Şu anda bankalara borcum olmamasına rağmen borcum var gözüküyor. Lütfen düzeltin, her defasında rapor alıyorum gecikme yüzünden puanım düşüyor.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Findeks Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 51 dk 44 sn
Benzer Şikayet Yaz