29 Ekim 2013

Finansbank'tan Kredi Kartı Ücretinin İadesini Talep Ediyorum!

Ben Finansbank'ın yıllardır düzenli çalışan bir müşterisiyim, Card Finans kartımdan kart yıllık üyelik bedeli adı altında kesilen 79 TL'nin iadesini talep ediyorum.

4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6.maddesine ve 5464 sayılı banka ve kredi kartları kanunun 24.maddesine göre bankanızın almış olduğu bu kart ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır.

Ayrıca bu ücretin yasal olmadığı Yargıtay 13. Hukuk Dairesinin 2008/6088 sayılı kararıyla da belirtilmiştir.

Abdullah 37 Okunma

Cevaplar

  • QNB Finansbank Temsilcisi29 Ekim 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön