11 Ocak 2016

Finansbank Zorunlu Verilen Maaş Kartından Kesilen Hesap Ücreti.

Eski çalıştığım iş yerinin anlaşmalı olduğu Finansbank hesabına dair maaş kartım var. Maaşımı alabilmek için zorunlu olarak açılan bu hesaptan, iş yerinden ayrıldıktan sonra hesap işletim ücreti alınmıştır. Söz konusu bankanın kartını artık kullanmamaktayım. Ancak o hesaba yanlışlıkla yapılan bir EFT sonucunda sorulmadan hesaptan direk ücretleri almışlardır. Bunun kanuni bir adının olup olmadığı hakkında bir bilgim yok ama almak zorunda kaldığım bu hesap için bana sorulmadan bu ücretlerin tahsilatının yapılması haksız kazançtır. Hiçbir kanun bunu haklı çıkaramaz. Ücretlerimin ivedi şekilde iadesini talep ediyorum, aksi halde hukuki yola başvuracağım.

Ali 77 Okunma

Cevaplar

  • Ali 11 Ocak 2016

    Müşterinin bu durumu düşürülmesi tüketici haklarını yok saymaktır. Hesap işletim ücretinin onay alınmadan kesilmesi yerine; "Hesabınızı bundan sonra kullanmak istiyorsanız X TL miktar kesintisine onay vermek zorundasınız, aksi halde hesabınız işlemlere kapatılacaktır. " şeklinde olmalıdır. Tabi ki ücreti direk kesip sonrasında bizim bu ücreti kesmeye hakkımız var gibi bir savı kullanmak daha kolaydır. Ama yapılan haksız kazançtır ve gereği yapılacaktır.

  • QNB Finansbank Temsilcisi11 Ocak 2016

    Müşterimiz Sn.ALI ÇAĞATAY A. 'ın iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Her türlü sorununuzda size en iyi hizmeti sunmak için yanınızda olduğumuzu hatırlatır, Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön