30 Ocak 2014

Finansbank Yıllık Kart Aidatı Kesiyor.

2006'dan beri sahip olduğum, ödemelerini aksatmadığım Cardfinansımın kesilen haksız yıllık kart bedellerine hakem heyeti aracılığı ile (son 3 yılın kart bedeli ile) itiraz ettim. Hakem heyeti beni haklı bularak bankanın haksız olarak aldığı bedelleri iade etmeye hükmetti. Finansbank bu durumda bu bedelleri iade ettiği taktirde kredi kartını tek taraflı olarak feshedeceğini bildiren bir tehdit mesajı gönderdi.

Sonuç olarak kartım iptal edildi. Sözleşme gereği bankanın kartımı tek taraflı olarak iptal etme hakkı var. Ancak hem yasal olarak haklıyken hem de kartımı kullanmaya devam ederken kartımın elimden alınması hangi ahlaki değerlere sığar? Hiçbir banka iki kere müşterisini mağdur etmemeli.

Çağlar 87 Okunma

Cevaplar

  • Çağlar 29 Mart 2014

    Hakem heyeti beni haklı buldu. kart aidatlarının iadesini hükmetti. finansbankta şirket politikası gereği kartımı iptal etti. kart aidatı ödedikten sonra n tane banka ve kredi kartı var. Finansbank dünyadaki tek banka değil herkese bu konuda duyarlı olması gerektiğini hatırlatır, hakkınızı aramanızı tavsiye ederim.

  • Çağlar 04 Şubat 2014

    Bu bir cevap mı? Ertesi gün bankadan aradılar hakem heyetinin kararı daha ellerine geçmemiş ve bu durumda henüz kartı kapatmaya gerek olmadığını söylediler. Hakem heyeti bankadan savunma istemiş. Bankada kesin bir karar olmadan beni tehdit etmeye başlamış. Ben şikayetvar.com a yazmadan hemen önce kartımın ne şekilde kapatılacağını diğer detayları müşteri temsilcisi ile görüştüm. Ellerinde daha bir karar yokken kartımı tek taraflı fesh etmeye yeltenen sonrada elimize henüz karar geçmedi diyen bir banka... Hakem heyetinden bir yetkili ile telefonla görüştüm. İlgili karar hem size hemde bankaya gelecek dedi. Bu arada sizi korkutup geri adım atmanız için bu tehditleri gerçekleştiriyorlar dedi. Ellerinde karar olmadan karar varmışcasına telefon açıp, kartınızı iptal edeceğiz diyen bir banka.... şikayetvar.com sitesinde sadece sisteme cevap yazmak için yazılmış bir oyalama mesajı. Devam edin siz böyle...

  • QNB Finansbank Temsilcisi30 Ocak 2014

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Değerli Müşterimiz, Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön