02 Mayıs 2013

Finansbank Yıllık Kart Aidatı Alınıyor!

Yasal olmamasına rağmen müşteri hizmetlerinin telefonda Yıllık kart aidatı kesilen tek siz değilsiniz!! diyen müşteri hizmetleri üstüne üstlük kart aidatınızı sadece otomatik ödeme talimatı verirseniz 9 ay açık kalmak şartıyla kart aidatınızı teslim edebiliriz diye şart koşan bir banka. Televizyonlarda, Yerel Gazetelerde bankaların yıllık kart aidatı almayacaklarını açıklayan yetkililere rağmen bunu nasıl yapabiliyor?

Haluk 58 Okunma

Cevaplar

 • Haluk14 Mayıs 2013

  ……………….……..BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE ( ) Bankanızın…………………….tarihinden beri……………………………………….nolu kredi kartı kullanıcısıyım.Bankanız tarafından hiçbir hizmet karşılığı olmaksızın,kredi kartı aidat bedeli olarak olarak……TL yansıtılmakta ve şahsımdan tahsis edilmektedir. Kredi Kartı ücreti adı altında para kesilmesinin hukuki mesnetsiz ilgi; 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un‘’Sözleşmedeki Haksız Şartlar’’ başlıklı 6.maddesine ve 5464 Sayılı Banka ve Kredi Kartları Kanunun 24. Maddesine göre bankanızın almış olduğu bu kart ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Ayrıca 5464 sayılı yasanın 44.maddesinde yapılan atfa binaen, uyuşmazlıkların Tüketici Hakem Heyeti’nde ve/veya Tüketici Mahkemesi’nde çözümleneceği hüküm altına alınmıştır, denilmektedir. Her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Bu sebeple haksız bir şart içeren sözleşmeler geçersizdir. Yukarıda açıklanan nedenlerle hakkaniyet ve mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız,tarafından şahsıma ait hesaptan kesilerek tahsil edilen……….TL kart bedelinin ve daha önce yine aynı nedenle kesilmiş olan geçmiş dönemlere ait kart bedellerinin, bundan sonra da bahse konu kart ücretinin alınmamasını aksi takdirde hakkınızda Tüketici Hakem Heyeti’ne iade için müracaatta bulunulması ve her türlü yasal yollara başvuracağımı ihtaren bildiririm. Tarih: Ad ve Soyadı: İmza: Adres: E-mail Tel: Ek: Kart aidat kesintisini gösterir hesap ekstresi

 • Haluk06 Mayıs 2013

  Banka yetkilileri ''Sizi Dinliyoruz'' demek 08502220900 yada 4440900 demek. Müşteri temsilcileriniz gene aynı standart konuşmayı yapıyor. Bilgilerinize...

 • Haluk03 Mayıs 2013

  Kredi Kartı ücreti adı altında para kesilmesinin hukuki mesnetsiz ilgi; 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un‘’Sözleşmedeki Haksız Şartlar’’ başlıklı 6.maddesine ve 5464 Sayılı Banka ve Kredi Kartları Kanunun 24. Maddesine göre bankanızın almış olduğu bu kart ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Ayrıca 5464 sayılı yasanın 44.maddesinde yapılan atfa binaen, uyuşmazlıkların Tüketici Hakem Heyeti’nde ve/veya Tüketici Mahkemesi’nde çözümleneceği hüküm altına alınmıştır, denilmektedir. Her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Bu sebeple haksız bir şart içeren sözleşmeler geçersizdir.

 • QNB Finansbank Temsilcisi02 Mayıs 2013

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön