02 Mayıs 2013

Finansbank Kullanılmayan Karttan Yıllık Ücret Talep Ediyor!

Finansbank'tan talep etmediğim halde gelen Gold kart'a 65 tl yıllık aidat geldi. Sonrasında iptal ettirmek istediğimi ve kullanmadığım kart için ücret ödememek istediğimi belirttim. Sonrasında ise " size fix card gönderelim , Gold kart'ınıza ait yıllık kart aidatı ücretini ve kartınızı iptal edelim" dediler ve fix card gönderdiler. Şimdi ise tekrar Gold kart'tan yıllık kart aidatı kesmişler ve kartı iptal etmemişler. Fix card'ınızı kullanmadığınız için Gold kart iptal olmamış yani kullanmadığım kartın yıllık aidatını ödememi istiyorlar. Kullanmadığım kart'tan 2. defa kesilen 65 tl'lik yıllık aidat ücretinin iptalini talep ediyorum.

Alişan 55 Okunma

Cevaplar

  • Alişan03 Mayıs 2013

    Kredi Kartı ücreti adı altında para kesilmesinin hukuki mesnetsiz ilgi; 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un‘’Sözleşmedeki Haksız Şartlar’’ başlıklı 6.maddesine ve 5464 Sayılı Banka ve Kredi Kartları Kanunun 24. Maddesine göre bankanızın almış olduğu bu kart ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Ayrıca 5464 sayılı yasanın 44.maddesinde yapılan atfa binaen, uyuşmazlıkların Tüketici Hakem Heyeti’nde ve/veya Tüketici Mahkemesi’nde çözümleneceği hüküm altına alınmıştır, denilmektedir. Her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Bu sebeple haksız bir şart içeren sözleşmeler geçersizdir.

  • QNB Finansbank Temsilcisi02 Mayıs 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön