10 Eylül 2013

Finansbank Kredi Kartı Üyelik Aidatı Alıyor!

Finansbank'ın 4022...........6894 nolu kredi kartı müşterisiyim. Her yıl bankanıza anılan karta ait kredi kartı aidatı ödemekteyim. Ancak çeşitli tüketici mahkemeleri ve yargıtay kararıyla da kredi kartı aidat ücretlerinin haksız kazanç niteliğinde olduğu sabitlenmiştir.

Ayrıca bu konuda yargıtay 13.hukuk dairesince verilen 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart aidatının BK.125Md ve HGK 2010/1-93-88 sayılı kararı uyarınca on yıl geriye dönük olarak
tüketiciler tarafından geri alınabileceğine ilişkin hükmü de kesinleşmiş bulunmaktadır.

Yukarıdaki gerekçeler doğrultusunda 10 yıl geriye dönük olarak benden kesilen yıllık kart ücretlerinin yasal faizi ile birlikte tarafıma iadesini arz ederim.

Mustafa 172 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa 13 Eylül 2013

    çözüm yok

  • QNB Finansbank Temsilcisi10 Eylül 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön