09 Temmuz 2015

Finansbank Hesap İşletim Ücreti Kredi Hesabından Alınıyor!

Rize şubesinden kredi kullandım, mart ayında hesap işletim kesilince itiraz ettim geri geldi, sonra tekrar Haziran'da kesildi. Bu sefer itirazıma hesap aktif başka işlem var diye kesilir dediler. Baktım Mart'tan bu yana hiç hareket yok tek hareket para girişi ve kredi ödenmesi. Birde en son hareketim 2014 yılında adam bana o yüzdendir dedi. Bende 3 aylık periyotlar halinde kesilen bir ücret değil midir bu dedim evet dedi. En son 3 ayımda 6 ayımda tek hareket kredi ödemesi mi evet.

Çağlar 110 Okunma

Cevaplar

  • Çağlar09 Temmuz 2015

    3 Ekim 2014 tarih ve 29138 sayılı Resmi Gazete yayımlanan " finansal tüketicilerde alınacak ücretlere ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik" hükümlerinde belirtilen yasal düzenleme kapsamında Tüketici kredisi veya kredi kartının bağlı olduğu veya münhasıran kredi bağlantılı sigorta ödemelerinin yapıldığı ve ilgili dönem içerisinde (Finansbank'ta hesap işletim kesinti dönemleri 3 ayda 1 dir) yalnızca bu ürünlerle ilişkili ödeme işlemlerinin gerçekleştiği bunun dışında başkaca bankacılık işlemi yapılmayan vadesiz TL ve yp tasarruf mevduatı hesapları hesap işletim ücretinden muaf tutulmaktadır. Çözemeyen arkadaşa yasayıda buldum, belki şimdi anlar, ha yoksada 36 liraya BDDK lık olacağız.

  • Çağlar09 Temmuz 2015

    Çözülmesini bekliyorum, gerekirse tüm detaylarıyla paylaşacağım son durumu. Sonuca göre BDDK ya bile başvurabilirim, iyi niyet şu ana kadar yok denecek seviyede tamamen müşteriyi yol tutumu var. Hayırlısı diyelim

  • QNB Finansbank Temsilcisi09 Temmuz 2015

    Müşterimiz Sn. Çağlar K.'ün iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Her türlü sorununuzda size en iyi hizmeti sunmak için yanınızda olduğumuzu hatırlatır, Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön