08 Temmuz 2014

Finansbank Hesap İşletim Ücreti Kesti!

5411 Sayılı Bankacılık Kanunu ve ilgili tüm vadesiz mevduat hesaplarından hesap işletim ücreti alınabileceğine dair hiçbir hüküm olmadığı halde, banka hesaplarımda 3 aylık zaman aralıklarında benim haberim olmaksızın,"Hesap İşletim Ücreti Tahsilatı ve BSMV" adları altında ekli dosyada belirttiğim tutarlar çekilmiştir.

Bankadaki hesaplarımda para bulundurduğum ve bu paramı kullandığı için hiçbir bedel ödemeyen banka,bir de hiçbir hukuki dayanağı olmayan hesap işletim ücreti tahsil etmektedir.Bu nedenle tahsil edilen tutarın tarafıma iadesini ve ilerleyen dönemlerde tekrarlanmamasını talep ediyorum.

Not:03.10.2013 tarihinde çekilen 22.35 TL ve 1.12 TL önceki şikayetim üzerine geri yatırılmıştır.

Gurkan 498 Okunma

Cevaplar

  • Gurkan 16 Temmuz 2014

    Merhaba; Geçtiğimiz hafta Finansbank müşteri hizmetleri tarafından aranarak. Hesabımdan kesilen 29,70TL gibi bir rakamın iadesinin yapılacağını ve onaylayıp onaylamadığım soruldu. Bende bunun üzerine yapılan kesintinin bu kadar olmadığını, daha fazla olduğunu belirterek onaylamadığımı söyledim. Tekrar inceleme yapıp geri döneceklerini ilettiler. Bugün tekrar aradılar. İnceleme yapıldığını ve hesabıma 29.70TL(yalnızca son kesinti) gibi bir rakam yatırılacağını ilettiler. Daha önceki görüşmemde de belittiğim gibi daha fazla kesinti olduğunu(her üç ayda bir) ilettiysem de değişen bir şey olmadı. Görüştüğüm kişi, müşteri memnuniyeti açısından bu rakamın iade edildiğini söyledi. Yani aylardır benim hesabımdan habersiz bir şekilde para alınacak ve şikayetim üzerine, son kesinti iade edilecek. Sonrasında da benim memnun olmam beklenecek! Böyle mi olması lazım? #hesap işletim ücreti ve BSMV adı altında hesabımdan yapılan diğer tüm kesintlerin de tarafıma iadesini talep ediyorum. Saygılarımla.

  • QNB Finansbank Temsilcisi08 Temmuz 2014

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön