30 Ağustos 2013

Finansbank Fix Card İçin 15 TL Basım Ücreti Talep Edildi!

2011 yılının Ocak ayında talep ettiğim Fix Kartım banka tarafından adresime gönderilerek 5 TL ücreti tahsil edildi. Kartın son kullanma tarihi Aralık'2014 olmasına rağmen 2013 yılının Ağustos ayı ekstresinde 15 TL'lik bir kart basım ve gönderim ücreti daha gördüm.

İtiraz ettim, itirazıma 3-5 gün içinde cevap verileceği söylendi. Ancak 10 gün sonra ben tekrar aradığımda itirazımın reddedildiğini ve vadesi dolmak üzere olan kartın yenisi basılarak adresime gönderildiği cevabını aldım.

Halbuki ekstrede bahsedilen kart bana gönderilen ilk karttı. Kartın vadesinin dolmasına halen 16 (on altı) ay olmasına rağmen Finansbank'ın bu tavrını kınıyorum.

Coskun 103 Okunma

Cevaplar

 • Coskun 03 Eylül 2013

  Beklenilen oldu ve Finansbank 15 TL'den vazgeçmedi; yeni kartı 16 ay önce göndermekle aslında kart üzerindeki son kullanma tarihinin bir önemi olmadığını; kendi keyiflerine göre para tahsil edebileceklerini ıspatlamış oldular. Ben kartı imha ettim.

 • Coskun 02 Eylül 2013

  Müşteri temsilcisiyle görüştüğümde bana, "isterseniz tekrar değerlendirmeye aldıralım ancak sonuç değişmeyecektir ve bu ödemeyi yapmak durumunda kalacaksınız" demişti. Konuyu hakem heyetine aktaracağım. 15 tl önemli bir meblağ değil ama müşteriyi zor durumda bırakmanın bir cezası olmalı. Bir daha finansbank mı.... yok artık!

 • Coskun 30 Ağustos 2013

  Bizzat 18 dakika telefon hattında bekleyerek müşteri temsilcisine yapmış olduğum itirazın sonucunun bana 3-5 gün içersinde bildirileceği söylenmesine rağmen 10 gün boyunca cevap vermeyen bankanız, "Sizi Dinliyoruz" linkini de aynı mantıkla değerlendirecektir. Dolayısıyla kamuyu bilgilendirmek vatandaşlık görevleri arasındadır. Sonuç bellidir.

 • QNB Finansbank Temsilcisi30 Ağustos 2013

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön