18 Temmuz 2014

Finansbank Enpara Sözde "Güvenlik" Sistemiyle Sorun Çıkarıyor.

Finansbank Enpara internet şubesine uzun zamandır girmemem sebebiyle şifremi yanlış girdim ve bloke oldu. Sözde çözüm merkezine telefon ettiğimde gizli sorumu da hatırlamamamdan hiçbir işlem yapamayacaklarını güvenliğimi düşünerek böyle yaptıklarını söylediler. Halen oturmamış bir sistem olduklarının ispatı olarak da dilekçe yazıp dilekçeyle kimliğimin akıllı telefonumdan fotoğrafını çekip kendilerine göndermem gerektiğini söylediler (Sanki akıllı telefon fotoğrafının yasal bir vasfı varmış gibi ). Ancak akıllı telefonumun olmadığını tatilde olduğumu söyledim. Hayır telefonda bütün paramı istedikleri yere gönderebiliyorlar ama şifremi vermiyorlar. Nasıl güvenlik bu ?

Ali 4.568 Okunma

Cevaplar

  • Ali18 Temmuz 2014

    Saçmalık. Bugün telefon ettiler ancak o an açamadım ve 5 dk sonra geri dönüş yaptım ancak görüştüğüm kişi durumdan haberdar değildi halen de bir dönüş yapılmadı tekrar. Ancak atılan mailde , komik bir şekilde resmen benim güvenliğimi benden çok düşündüklerini , bu yüzden yapabilecek bir şey olmadığını belirtmişler. Alenen dalga geçiyorlar. Telefonda para aktarma eft ödeme vs bütün işlemlerimi yapıyorlar sözle konuşarak , herhangi başka bir ispat olmadan , ancak şifre değiştirme işlemim gerçekleştirilmiyor neden ? Gelişmiş güvenlik sistemleri nedeniyle. Bu bankanın paradan daha büyük değerleri var zannediyorum paramı her yere gönderebilip her türlü işlemi telefonla yapıp güvenlik gerekçesiyle bana şifre değiştirtmediklerine göre sizin aklınız alıyor mu bunu ? Bir bankanın hesabımdaki paradan başka benim adıma koruduğu nasıl bir değer var çok merak ediyorum ..

  • Enpara.com Temsilcisi18 Temmuz 2014

    Müşterimizin bildirimi incelemeye alınmıştır. İncelemeler tamamlandıktan sonra müşterimize en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın müşterilerimiz; Finansbank Enpara.com’un ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, https://www.finansbank.enpara.com/pts-form.aspx linkinden ya da 0850 222 3663 numaralı telefondan Çözüm Merkezi’mize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön