Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
File Market ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Ömer sonuçtan hiç memnun değil

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

File Market İdealtepe Şube Müşteriye Ürün Satışı Engelleme

2.731
Ömer
Ömer 28 Ağustos 23:29

Tarih 28.08.2022 ve 16:00-16:52 saatleri arası yapmak istediğim alışverişimde "Duru Fresh 4x150 gr Duş Sabunu"nu 35 TL yerine indirimli fiyatı olan 21.30 TL'den almak istedim. Reyonda bulunan ürünlerden satın almak için reyona yöneldim ve ihtiyacım olan adedi sepetime ekledim. Almak istediğim ürünler, öncelikle üzerinde herhangi bir üniforma bulunmayan gayri resmi görünen, üzerinde vale üniforması bulunan ancak kendisini güvenlik olarak tanıtan kişi tarafından ve şube sorumlunuz tarafından engellenmiştir. Kamera kayıtları ve şahitler de mevcuttur.

Ürün reyonunda veya temizlik ürünlerinin satışının yapıldığı bölgede herhangi bir ürün kota sınırlaması belirtilmemesi ve fiilen reyonda böyle bir bildiri olmamasına rağmen şubeniz ürünü bana satmayarak suç işlemiştir. İhtiyacım olan adedi alamamaktan şikayetçiyim.

Ürünleri reyonlarda tekrar satılmak üzere götürülmesi gerekirken depoya stoklanmıştır. Tarafıma üründen max. 2 adet satılabileceği söylendi. Şube sorumlusu kasada yer alan çalışanı da uyardı. Mağazadan çıktığım anda şube sorumlusu aracımın plakasını ve içerisindeki eşim ile beraber fotoğrafımı çekerek kişisel alanıma girmiştir.

Bu durumdan dolayı şubeye Polis çağırılmış ve hukuken alabileceğim ürün/ürünlerin bana satılmamasından dolayı suçlu olduğu ve özel hayatın gizlilik ilkesine dayanarak çekilen fotoğraf suçu da şube sorumlusuna Polis memurları tarafından aktarılmıştır. Aracımın ve eşimin fotoğrafı telefonundan silindiği söylendi. Fakat teknoloji çağındayız silinen fotoğraflar gerek telefonun çöp kutusuna gitmekte, gerek ise istenildiği anda geri getirilebilmektedir. Tarafıma sildiği aktarılan fotoğrafa erişimin hala mümkün olması kişisel alanıma girecek niteliklere hala sahip olduklarını da açıkça göstermektedir.

Bu süreçte şube sorumlunuz ürünleri depoda tutmaya devam etmiş ve ürünleri tarafıma satmamıştır. Şube sorumlusu ve destekçisi olan güvenlik olarak kendisini tanıtan kişi suç işlemiştir.

Normal şartlarda T.C Ticaret Bakanlığı ® veya diğer resmi kurumlardan ıslak imzalı bir belge bulunması gerekli olduğu şube sorumlusuna ve orada bulunan polis memurlarına da aktarıldı. Polis memurları da müşterinin haklı olduğunu ve hiçbir neden olmadan satmak zorunda olduğunu şube sorumlusuna aktardı. Resmi bir yazı olmaksızın yapılan bu işin usulsüz olduğu şube sorumlunuza iletilmiştir. Bu bildiriyi doğrulayacak makamlar "Ticaret Bakanlığı", "Tüketiciyi Koruma Derneği" ve "Gelir İdaresi Başkanlığı"'dır.

Benzer Şikayetler

profile
  • 184
  • 2 hafta önce

File Market Öveçler Yöneticisinin Davranışları!

File mağazası Öveçler şubesine 17.11.2022 saat 11:30-12:00 arasında gittim alışverişimi yaparken etiket fiyatlarının farklı olduğunu gördüm yardım için müdür ile görüşmek istediğimi talep ettim, müdür olduğu söylenen M***diye bir hanımefendi geldi, etiketlerdeki fiyatları anlamadığımı söyledim bana ...

Devamını Oku
File Market Öveçler Yöneticisinin Davranışları!
profile
  • 2.543
  • 19 Mayıs

File Market Kampanyalı Ürün Fiyat Farkı

Sarıgazi/Sancaktepe cami altındaki mağazanızdan 19.05.2022 günü saat 18:43'te 0365 fiş numarası ile yaptığım alışveriş te g. Vıll organik bütün tavuk kampanyalı kilo fiyat 74 TL. Yazıyorken kasa fişimde kg fiyatı 93,50 TL' den hesaplanmış olup fişe 1,732*93,50 = 161,94 TL olarak geçmiştir. Fazlaya a...

Devamını Oku
profile
  • 2.972
  • 12 Mayıs

File Market Elemanın Şirket Kuralları Adı Altındaki Tavrı

11.05 2022 tarihinde 18.30 saatlerinde File Market Halkalı atakentteki mağazasına alış verişe gittim her gün de uğrar abartmıyorum ortalama 150 TL lik alışveriş yaparım kasap reyonunda biftek ile kuşbaşı et arasında 7 TL gibi bir fiyat farkı vardı kuşbaşı pahalıydı biftek alıp reyondaki arkadaşa doğ...

Devamını Oku
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Recep
Recep
 

Kim bilir kaç tane almaya çalıştın illa reyona adet sınırlamasımı gerekiyor ihtiyacın kadar al herkes faydalansın. Bilgilendirme yazısına gerek yok vicdanin rahatsa hepsini al

Ömer
Ömer
 

İçinde bulunduğumuz süreçte ekonomiyi kontrol etmek herkesin kendi tasarrufudur. İhtiyacın olan adet o an ki duruma göre de değişkenlik gösterebilir. Ben tüm reyonu indirdim hepsini aldım demedim farkındaysanız. İlave olarak zincir marketler stoklarını da yedekli tutmak durumunda yani burada siz tüketici olarak bunu irdelemek, ürünlerin neden yüksek olduğunu sorgulamak, asgari ücretli 35 TL den neden sabun alır neden 21 TL'ye düşünce tekrar yükselir endişesiyle 3-5 tane fazla alayım diye hareket eder diye düşünmelisiniz. O zaman size soruyu şu şekilde yöneltmek gerekir. Aracınız var diyelim neden insanlar ile yakıt kuyruğuna girip daha fazla yakıt almaya çalışıyorsunuz? Neden domatesi 1 kg alıyorsunuz diğer müşterilere bırakmıyorsunuz tane usulü alın. Toplum olarak kim bilir kaç tane almaya çalıştın?, kim bilir ne yaptın?, kim bilir ne yaşandı? Diye yorum yapmayı çok seviyorsunuz. Hakkınızı korumak kendi elinizde beyefendi. Siz hakkınızı koruyamayacak kadar düşük bilgiye sahipseniz ben ne yapabilirim.