Fibabanka Konut Kredisi Yapılandırması

Erdinç T. |

4 Mart 2014 tarihinde TBB'nin yayınladığı Dövize Endeksli Konut kredilerinin TL olarak yapılandırılması hakkında ki tavsiye yazısını Fibabanka uygulamamaktadır. Diğer bankalar iyi niyet gösterip kredileri, hangi yıl çekildiği, dava açılıp açılmadığı, kredi tutarının 250.000 TL üzeri olması gibi durumlara bakmaksızın yapılandırmaya başlamışken, Fibabanka'nın kendisinin
belirlediği mağdurlara sunduğu bu sıradışı önerisi, yukarıda belirtilen gerekçelerle kimi mağdurları kapsam dışında bırakması ve mağduriyetimize bu kadar kayıtsız kalması eşitlik ilkesine aykırıdır. Dava açtığım için kapsam dışı bırakılmam, Anayasal hakkımı kullanmam nedeniyle cezalandırılmam suçtur.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Erdinç T.
  20 Ağustos
  15:41

  Türkiye Bankalar Birliğinin (TBB ) yayınladığı Dövize Endeksli Konut Kredilerinin TL olarak yapılandırılması hakkındaki tavsiye yazısını tüm bankalar uygularken Fibabank uygulamamaktadır.

  Diğer bankalar mağdurların sorunlarını çözmüştür. Fiba, TBB tavsiyesini uygulamadığı gibi sıra dışı uygulamalarla (!) mağdurları oyalamakta, TBB duyurusuna uydukları takdirde bankanın batabileceğini bildirmektedirler. Kendilerine iletilen 63 kişinin kredisi ile bir banka batar mı?  Müşterilerine karşı duyarsız ve sosyal sorumluluk anlayışından uzak olan Fiba\'dan şikayetçiyim. TBB tavsiyesini hiçe sayan Fibabank\'ın sorunumla ilgilenmesini ve bu sorunu çözmesini talep ediyorum.

 • 20 Haziran
  17:29

  İlgili birimimiz, konu hakkında müşterimizi önceki görüşmelerinde bilgilendirmiştir.

  Saygılarımızla

  Fibabanka A.Ş
  Müşteri Hizmetleri Birimi