06 Kasım
#12916187

Fiat Servisi Yazılım Ücreti

1.3 Multijet Punto Evo marka araç kullanıcısıyım. Aracımı 10 gün önce servise bırakıp ön disk ve balatalarını değiştirdim. Aracı servisten aldığımızdan beri sabahları işk çalışmada ısıtma bujisi ve hill holder vb... Hatalar alıyordum. Araç ısındığında sorunlar ortadan kalkıyor du. Vakitsizlikten aracı tekrar servise götürmeye üşendim. İzmit'te yaşayanlar bilir efsane yetkili bayi şehre uzak ve ulaşım problemi var. Bugün itibari ile yolda kaldım. Kasko ile aracımı tekrar bakım gördüğü efsane yetkili bayiye çektirdim. Isıtma bujisi bir adet ve akünün şasi kablosu değişimi olacağı ve otomatik vitesin kalibrasyonunun yapılması gerektiği söylendi.


Parça değişimleri ve bu parçaların değişimi için 190 TL işçilik ödedim. Otomatik vites kalibrasyonu için 380 TL ödeme aldılar. Aracım ikinci sahibiyim aldığım günden beri bakımları yaklaşık 4 yıldır aynı serviste yapılıyor. Yazılımsal bir adaptasyon işlemine 380 ₺ ödeme yapmak istemediğimi nihayetinde parça değişimi veya başka bir şey yapılmıyor ve benim kullanımdan kaynaklı bir sorun olmadığını söyledim. İyi niyet garantiniz yok mu dedim ne dediysem arkadaş bu konuda ısrar etti ve 380₺ lik ödemeyi yapmak zorunda kaldım.


Yetkili servisinizi kullanmayı alışkanlık haline getirmiş kişilere bu yaklaşımdan uzak kalmanızı beklerdim. Bugüne kadar servisinizi tercih etmemin sebebi Fiat markasına ve servislerine olan güvenimdi. Kalibrasyon adı altında arabama ne yapıldığını soruyorum bilgisayara bağlanıp yazılımsal bir takım işler yapıldığı ve mekanik herhangi bir işlem olmadığının cevabını alıyorum. Bilgisayar üzerinden yapılan bir işlem için bu işlemin yüksek ve adil olmadığını düşünüyorum. Ücretimin iadesini talep

Ali Ali 1.779 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları