Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Fiat ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Sait sonuçtan çok memnun

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  5 Yorum
Otomobil Deneyim Raporları
Kullanıcıların değerlendirip skorladığı tüm ürünleri incelemek için

Fiat Egea 1.3 M. Jet Urban Direksiyon Takılması

2.818
Sait
Sait 26 Ocak 16:21
Çözüldü
Sait'in Teşekkür Mesajı
“Teşekkürler”

Aracım Fiat Egea Urban 1.3 m. Jet Sedan, Benim Aracımda da Direksiyon Takıla Takıla Dönme Sorunu, Bununla ilgili Ön takıma Baktırdım, Direksiyon Kutusuna Baktırdım, ESP elektrikli Direksiyon Motorunu Değiştirip Denedik, Fakat Hiçbiri Çare Olmadı, Görüyorum Bu tip Sıkıntıdan Çok kişi mağdur, en azından bu arızanın sebebi Bulundu mu. Ya da Fiat bu konuda bir şey yapıyor mu, Biri Yanıt verirse Sevinirim.

Fiat Logo
Fiat26 Ocak 16:52
Sait
Sait26 Ocak 17:02

Doğrudur Yetkililer Çok Çabuk Dönüş Yaptılar, Süreci Takip ediyorlar İlgilerinden dolayı Teşekkür ederim, Yetkili Servisle Görüşüp işlemimizin ne olacağına bakacağız.

Sait
Sait30 Ocak 13:12

Teşekkürler

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  5 Yorum
Otomobil Deneyim Raporları
Kullanıcıların değerlendirip skorladığı tüm ürünleri incelemek için

Benzer Şikayetler

profile
4.196
18 Aralık 2022

Fiat Egea 1.3 M Jet Motor ESP Asr Lastik Sensörü

Fiat Egea 1.3 MJet 39000 de araçta motor ışığıyla birlikte asr ASP lastik sensörü devre dışı kalıyor nedeni nedir araç çekişten biraz düştü acaba yakıtla ilgili bir sorun mu tam olarak bilmiyorum çözen oldu mu panik yapmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum
profile
4.529
03 Şubat

Fiat Garanti Sorunu

2019 Fiat Egea 1,3 Multijet aracımın 1 Şubat 2023 tarihinde direksiyon takılması nedeniyle yetkili servise gittim. Kasım 2021 de de 3. Yıl bakımı 96.000 km de yapıldı. İncelemeleri sonucunda aracımın elektrikli direksiyon motorunun değişmesi gerektiği söylendi. Aracımın 2. Sahibiyim, Eylül 2021 de ...

  • profile
1 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

5 Yorum

Özen
Özen
 

Sorununuz düzeldi mi acaba bende de aynı sorun var

Sait
Sait
 

Maalesef ben bir arkadaşımın özel servisinde ESP elektrikli direksiyon motorunu değiştik düzelmedi tekrar benimkini taktık. Benim jantları önceki sahibi 17 yapmış. Orj 15. Bilmiyorum bu da kafamı gurcalıyo.

Bülent
Bülent
 

Aynı sorun bende de 2 gün önce oluştu, oldukça tehlikeli bir durum. 1,3 Egea araç garanti kapsamında serviste baktılar elektrikli direksiyon motoru değişmesi gerekiyor denildi. Araç Denizli serviste merkez yetkililerle dosya açtırdım bakalım sonuç bekliyorum. Takip.

Bülent
Bülent
 

Aracın 2. Sahibiyim 2021 yılında aldım ve yine aynı 2021 yılında yetkili servis e bakım için gittim. Servis tarafından garanti uzatma önerildi,150 bin km 5 yıl olarak bende yaptım. Uzatma yapılırken aracın geçmişteki 2 bakımında gecikmeli olarak yapıldığını söylemeden garanti uzatma yapılmış. Şimdi ise bana 2021 yılında yapılan garanti uzatmanın 2021 yılı öncesinde aksatılan bakım periyodundan geçersiz olduğu söylendi. Ve bu tutarsızlık yüzünden bakımla hiçbir alakası olmayan elektronik direksiyon motor arızasının benden %80 nini talep ettiler. Motor 18000 TL. Hiçbir şekilde ikna olmuyorlar. Yapılanın haksızlık olduğunu söyledim. Aracı özel serviste yaptıracağım. Kısacası geçmişte yapılan periyodik bakım aksatılmasının şimdi yaptıracağınız Garanti uzatmasını geçersiz kılan saçma sapan bir durum.

Sait
Sait
 

Bülent Kardeşim Neticeyi Banada Yazarmısın Ben Henüz Baktıramadım.