Fiat ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Murat'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

Fiat Bayisi İle Yaşanan Mağduriyet Genel Merkezin İlgisizliği

7.074görüntüleme
Murat
Murat 03 Kasım 2020 10:01

Eylül ayı ilk haftası ulaşabildiğim bütün bayilerin Egea 1.3 urban Plus araç için ekim ayı teslimat tarihi vermesi ile en yakın bayi olan ve ekim ayı teslimat bilgisi veren Fiat göker otomotive 10 Eylül 2020 tarihinde kaporamı vererek sipariş oluşturdum. Ekim ayı başında teslimat tarihinin belli olacağı bilgisi verildi ancak o tarihte bir gelişme olmadı gecikebilir fabrika araç göndermiyor denilmeye başlandı bende ekim ayı teslimat bilgisi veren bayilerin araçlarını teslim ettiğini bu bayilerde böyle bir durum yokken kendileri de neden böyle bir süreç yaşandığını sorduğumda bunun kendilerini ilgilendirmediğini belirttiler sonrasında ekim ayının sonuna doğru bayiden telefonla arandım bir kişinin siparişini iptal ettiğini bu aracı bana verebileceklerini ancak siparişte seramik kaplama kartı açıldığını normalde zorunlu tutmasalar da bu aracı almam halinde bu araç için 1750 TL ekstra seramik işleminin zorunlu olduğunu bildirildi. Bende aracın şu an nerede olduğunu sorduğumda sevkiyat beklediği yönünde bilgi verildi bunun üzerine bende araca bu işlem uygulanmış olsa ya da fabrikadan çıkış opsiyonu olsa zorunlu olmasını anlayabileceğimi bu işlemin geri dönüşü olmadığını ancak uygulanmamış bir işlem olması nedeniyle bu işlemi yaptırmak istemediğimi belirttim ancak kabul edilmedi ve seramik kaplamayı kabul etmediğim için araç tarafıma verilmedi. Verdikleri tarih olan ekim ayı içerisinde farklı bir gelişme olmayınca bu durumu Fiat ilgi merkezine aynı şekilde aktardım. Fiat merkeziyle yapılan görüşmenin hemen ardından bayi müdürü tarafından telefonla arandım azarlar bir tavırla kişi tarafından yanıltıcı olmakla hitam edilip bana araç satmayacaklarını kaporamı da iade edeceklerini söyleyip telefon kaba bir şekilde yüzüme kapatıldı. Bu durumu da Fiat ilgi merkezine ilettim bu bayide sürece devam etmek istemediğimi bu konuda yaşadığım mağduriyetin giderilmesini talep ettim ancak ilgi merkezinin bu konudaki cevabı ve önerisi kişiyi tavrından dolayı uyardıklarını araç almak istiyorsam bu bayide işleme devam etmem gerektiği kasım ayında yaşanan ücret değişikliğininde aynı şekilde yansıtılacağı bilgisi verilmesi üzerine maalesef yaşanan yaklaşık 2 aylık sürecin ardından süreci sonlandırıp kapora idesi alarak aracı almaktan vazgeçmek zorunda kaldım. Bu olayın yaşanan talep fazlalığı ve bayilerin çok sayıda hazırda müşterisi olması nedeni ile yaşandığını bu yüzden bu şekilde davrandıklarını biliyorum ancak Fiat genel müdürlüğünün konuya seyirci kalmasına şaşırdım.

Fiat Logo
Fiat03 Kasım 2020 10:50

Değerli müşterimiz, ürün ve hizmetlerimizle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konu hakkında tarafınıza en kısa süre içerisinde bilgilendirme sağlanacaktır. FIAT Müşteri İlgi Merkezi 444 22 55 Saygılarımızla.

Murat
Murat04 Kasım 2020 10:08

Buraya sadece usulen cevap verilmiş yazılıyor ancak hiçbir şey yapılmadan daha evvel işleminizi sonuçlandırdık maili atıyorlar zaten Fiat müşteri merkezlerinden bir beklentim yoktu şaşırtmadı yani bu bildirimle ilgili hiçbir şey yapılmadı

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Hatice
Hatice2 hafta önce
 

Bizde Bilge Hanımdan azarlandık. Sizi en azından genel müdürlük aramış. Biz ulaşamıyoruz müdüre.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler