Fiat Şanzımana Yanlış Yağ Koymuş.

Murat Ç. |

2011 model 1.6 dizel Linea 34000 km'deki aracımda şanzımandan 5 ve 6.viteste 120 km hıza ulaştığında uğultu şeklinde ses geliyor diye önceden belirttiğim arızayla ilgili olarak;bu gün aracın şanzımanını bir ustayla görüşerek söküp ne yapılması gerekiyorsa bir bakmasını istedim.Şanzıman söküldü ve bilya dağıttığı görüldü.

Ustanın bana dediği aynen şu:Firma şanzımana yanlış yağ koymuş! dedi. Tamamen üretici firma kaynaklı bir hata dedi. Bana %10 indirimi layık gören, müşteri memnuniyetini önemsemeyen, Fiat gibi bir kuruluşa yakışan bunu ücretsiz olarak serviste tamir, hatta yeni bir şanzımanla değiştirmesi gerekirdi. 34000 de şanzıman mı iner? indi. Ettiğim masraf ne olacak şimdi?

Etiketler :

Şanzıman

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Murat Ç.
  30 Temmuz
  16:14

  Fiat genel müdürlükten aradılar,arayan kişiyle bir saati geçen bir görüşme yaptık.Ancak sonuç olarak bu konuda hiçbirşey yapılamayacağı tarafıma bildirildi tüketici mahkemeleri yolu açık dilerseniz bu hakkınızı kullanabilirsiniz dendi.Bende bu işlere gerek duymuyorum çünkü bu işten bir sonuç alamayacağımı biliyorum.

 • 22 Temmuz
  10:56

  Sayın müşterimiz,

  Fiat ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri temsilcimiz size en kısa sürede ulaşacaktır.

  Saygılarımızla,4442255