Fiat Punto Dualogic Vites Robotu Sorunu!

Okan E. |

2008 Fiat Grande Punto Dualogic aracım İstanbul E-5'de 70-80 km hız ile giderken vitesi bir anda N durumuna boşa aldı ve eşimle birlikte kazanın eşiğinden döndük! Sağ şeritte 15 dk. beklememden sonra tekrar aracı vitese alabildim ve yola devam etmek zorunda kaldım. Aynı sorun son 1 haftadır 3 kez başıma geldi.

Aracımı kontrol için Beylikdüzü Birmot servisine götürdüm, vites robotu için 4.250 TL aracımın 5/1 fiyatı masraf çıkardılar! Ve araştırmalarımda bu durumun bir çok kişinin başına geldiğini aktardım hatta bazı Birmot servisleri parçayı ücretsiz %50 indirimle bile değiştirmişler. Servis tarafından herhangi bir indirim veya ücretsiz değişim yapılmadı.

İlk Fiat arabamda bu olayların başıma gelmesi beni bu markadan soğutmaz umarım, aracımın vites robotu sebebi ile başıma kaza gelmesi durumunda Fiat'ı sorumlu tutacağımı bildirir ve yetkili kişilerce sorunuma çözüm bulunmasını talep ediyorum.

Etiketler :

Vites ve Kutusu Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Okan E.
  30 Mayıs
  10:37

  Bu konuda bir çok müşteri mağdur durumda araçlarımızın 3/1 fiyatına fahiş fiyatlarda verilen tutarlar yüzünden ilgili markadan soğumuş durumdayım, geçmiş dönem araç sahiplerinin servis müşteri olup olmadığı yeni 2.el araç sahiplerine yansıtılmamalıdır. Halen bir umut ile talebimin çözümlenmesini yetkili kişilerden bekliyorum.

 • Okan E.
  09 Mayıs
  10:18

  Geçmiş araç sahiplerinin servis bakımlarına sadık kalmamış gerekçesi ile en fazla %10 indirim uygulayabileceklerini söylediler aracımı alalı 1,5 ay olduğunu ve ilk Fiat aracım olduğunu, geçmiş müşterilerin servis bakımı yaptırmış olup olmadıklarının yeni müşterilere yansıtılmaması gerektirdiğini anlatmama rağmen ve en ufak bir problemde servise aracımı götürdüğümü söylememe rağmen çok düşük bir indirim sunabileceklerini bildirdiler bir vites robotuna aracın 4/1 maliyeti olan 4.250 TL verilmez kimsenin vereceğini de sanmıyorum fiatdan sorunumun çözümlemesini talep ediyorum.

 • Okan E.
  02 Mayıs
  16:48

  Merhaba,

  fiat Grande Punto Dualogic aracım düz yolda giderken vites durumu N konumuna aldı ve eşimle birlikte kazanın eşiğinden döndü aracı yol kenarında 15 dk bekledikten sonra çalıştırabildim son 1 haftadır aracın vites geçişlerinde sorun bulunmakta aracımı Beylikdüzü Birmot servisine götürdüm ve parça onayı için TOFAŞ'a bilgilendirme yaptıklarında TOFAŞ parça değişimi veya katkı payı olarak onay vermedi emsal örnekte sorun yaşayan aynı model aracı olan bir çok müşteriye parça değişimine onay verilmiş çifte sıtandart uygulaması yapılmıyor ve servis aracın 5/1 fiyatı olarak 4.250 TL masraf çıkarıyor TOFAŞ'ın konuyla ilgilenmesini emsal örnekleri incelemesini ve sorunuma çözüm bulunmasını talep ediyorum.