29 Mayıs 2015

Fiat Panda Aracımın Direksiyon Kilitlenme Problemi!

2 hafta önce, eşimin 2005 model Fiat Panda aracı ile 100 km/h hız ile giderken direksiyon kilitlendi. Yani direksiyon motoru devreden çıktı.

Canımızı zor kurtarmış olmanın öfkesi ile yazıyorum buraya.

Bugün Gaziantep Topçuoğlu Otomotiv Fiat servisine arabamızı götürdük. Direksiyon kutusunun değişmesi gerektiği ve garanti kapsamına girmediği, 2400 TL masraf çıkacağı ve bunun da bizim tarafımızdan üstlenilmesi gerektiği tarafımıza iletildi.

Daha sonradan bunun Punto, grande Punto ve Panda'da meydana gelen yaygın bir arıza olduğunu öğrendik. Bir yetkilinin bu ayıplı mal konusunda benimle iletişime geçmesini ve bu ayıplı mallarını garanti kapsamında değiştirmelerini temenni ediyorum.

Mehmet 4.309 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet 02 Haziran 2015

    Bugün Gaziantep Topçuoğlu Otomotiv'den arandım. Talebiniz red edildi cevabı aldım ve bu cevap beni nedense hiç şaşırtmadı. Söylediğim gibi hakkımı arayacağım ve sonucu buradan da paylaşacağım.

  • Fiat Temsilcisi29 Mayıs 2015

    Sayın müşterimiz, Fiat ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri temsilcimiz size en kısa sürede ulaşacaktır. Saygılarımızla,4442255

  • Mehmet 28 Mayıs 2015

    Bu mesajıma herhangi bir yetkili tarafından müspet bir cevap verilmemesi halinde, daha önce bir mağdurun aldırmış olduğu Gemlik Kaymakamlığı İlçe Hakem Heyeti Kararına dayanarak, 4077 sayılı yasanın ayıplı mallara ilişkin Ayıplı Malın Neden Olduğu Zarardan Sorumluluk Hakkındaki Yönetmeliğin 6. maddesinde; "Ayıplı bir malın, bir kişinin ölümüne veya yaralanmasına veya, bir malın zarar görmesine sebep olması halinde imalatçı/üretici doğan zararı, kusuru aranmaksızın tazmin etmekle yükümlüdür" açıklamasını ve kabul edilen şikayeti örnek göstererek şikayette bulunacağım.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön