Fiat Marea Model Arızalı Sıfır Araç!

Yusuf K. |

Benim şikayetim tamamen servislerden yana fakat buna çanak tutan da Fiat'ın kendisi.
2006 yılında Fiat bayiden Marea marka araç aldım yanlış anlaşılmasın araç sıfır. Aracı aldığım gün yarım saat sonra aldığım bayiye geri götürdüm arızalı olduğu için klima kompresörü arızalı imiş (bu araçlar trafiğe çıkmadan teste tabi tutuluyorlar ya gözden kaçmış sanırım).

Neyse aradan 2 gün geçmedi tekrar servise gittim otomatik olan gaz ayarı arızalıymış gaza basınca fren yapmış gibi oluyordu, o da yapıldı. Daha sonra araç üzerinde boya akıntılarını fark ettim servise gittiğimde bunu dile getirdim araca 5 metre yanına yaklaşmadan bunun normal olduğu olabileceği söylendi. Devamı yorumlarda...

Etiketler :

Bayi Personel

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 11 Nisan
  12:34

  Sayın müşterimiz,
  Fiat ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri temsilcimiz size en kısa sürede ulaşacaktır.
  Saygılarımızla,
  Fiat Müşteri Hizmetleri
  4442255

 • Yusuf K.
  11 Nisan
  05:02

  Aracı aldığım günden itibaren debriyajdan ses geldiğini söylememe rağmen kontrol edilmeden daha araç servisin girişinde iken bunun büyük ihtimalle kullanıcı hatası olduğunu ve buna bakarlarsa tarafımdan ekstra ücret alınacağı bunu kabul etmemem dahilinde bakamayacakları söylendi (bu arada 1994 yılından bu yana aralıksız araç kullanmaktayım) 65000 km de aracın baskı balata yandı hem de olmadık yerde. Bu arada marea kullanan arkadaşlara sesleniyorum sakın ama sakın aracınızın sağ aynasına zarar gelmesin çünkü ne Türkiye\' de ne İtalya\'da bulamazsınız çünkü orijinal elektrikli ayna yok ancak 2 veya 3 aynayı bir araya getirerek o aynayı tamamlayabilirsiniz. Her neyse daha servislerde bir çok sorun yaşamama rağmen şimdi onları tek tek anlatmayayım uzun sürer ben yine akıllanmadım mı desem basiretim mi bağlandı anlamadım 2012 yılında ve sıfır olarak yine gidip linea aldım hani belki düzelmiştir servis anlayışı diyerek. 10 defa da bu araç için gittim blu&mee arızası için giderildi mi sorun evet belki giderilmiş olabilir olabilir diyorum çünkü denemedim deneyip de olmadığını görüp de kullanmış olduğum ilaçların dozunu arttırmaktan korkuyorum. Sonuç olarak nafile hiçbir değişiklik yok hep aynı. Fiat başlıklı şikayetleri okuduğumda genel olarak herkesin şikayeti aynı kısaca en büyük sorun servis çalışanlarından ve veya çalışanların yetersiz olduğundan başka bir şikayet kullanılan malzemenin kalitesizliğinden ve bir başka sorun da müşteri hizmetlerinin ilgisizliğinden şikayetler var.
  Şimdi bunları yazıyorum okuyan arkadaşlar da bunların hepsini biliyoruz zaten diyecekler ya olur da bilmeyenler varsa okusunlar ve marka konusunda bir kez daha düşünsünler.
  Bu arada markanın servislerini bir çok yerde denedim bunlar
  Ankara\' da iki farklı Fiat servisi
  Çaycuma da Fiat servisi
  Erzurum Fiat servisi
  Rize Fiat servisi
  İstanbul da iki farklı Fiat servisi
  Zonguldak Fiat sevisi
  Çanakkale Fiat servisi
  kısaca hepsi aynı hiçbir değişiklik yok
  şimdi yazacaklar \'\' müşteri destek\'\' ten öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz en kısa zamanda müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçecektir diye standart mesaj