05 Ağustos 2014

Fiat İlgisizliği!

satın aldığımız Fiat arabayı hep Fiat servisine yaptırdım. ancak her tarafının boyatılmasını gerektirecek ciddi bir kaza olmadı. Uygun ücretle inceleme yapan başka bir servisten ekspertiz raporu aldım. rapora göre arabanın çevresinin boyalı olduğunu gördüm.Bunun üzerine Fiat genel müdürlüğünü aradım, durumu bildirdim. arayan yetkili Fiat servisinden bu raporu almam gerektiğini söyledi. ancak kendi servislerinin 200 tl aldığını ve bu tutarı karşılamalarını istedim. Fiat yetkilisi bu tutarı karşılamayacaklarını bildirdi. ortada açıklığa kavuşması gereken bir sorun varken Fiat servisine 200 tl verin sonra bakarız gibi bir anlayış, mağduriyet gidermek değil daha fazla mağdur etmek değil midir?

Kemal 1.981 Okunma

Cevaplar

  • Kemal 07 Haziran 2015

    fIAT genel merkezine bu sorunu 2014 yılının mart ayında bildirdim ve fIAT servisinden ekspertiz raporu almam gerektiğini söylediler. fIAT servislerinin bu raporu pahalı verdiklerini söyledim ve bu raporu almam için yardımcı olmalarını istediğim halde bana yardımcı olmadılar. Bu durumu 05/08/2014 tarihinde şikayetvar sitesinden bildirdikten sonra tarafımı fIAT merkezinden aradılar ve sorunu tekrar anlattım. Bu görüşmede en kısa zamanda aranacağım tarafıma bildirildi; ancak aramadılar. Bu konuda yapmış olduğum girişimler sonucu 2015 yılının nisan ayında tarafımı aradılar. Aracıma bir fIAT servisinden 16/04/2015 tarihinde ekspertiz raporu aldım ve fIAT servisi bu raporu TOFAŞ yetkilisine göndereceğini söyledi. Bu tarihten sonra defalarca başta raporu aldığım fIAT servisi olmak üzere FIAT çağrı merkezi ile TOFAŞ genel merkezini aradım. fIAT servisindeki tarafımla ilgilenen hanımefendi her aramamda birçok defa raporun e-postasını attığını ve telefon ettiğini söyledi ayrıca size hâlâ dönmediler mi sorusunu da sorduktan sonra bir de siz arayın dedi. fIAT çağrı merkezi ile TOFAŞ genel merkezini her aramamda bu konu ile ilgili not bıraktım ve ilgilenen yetkilinin tarafımı arayacağını söylediler. Ancak 07/06/2015 tarihi itibarıyla arayan da olmadı bilgi veren de olmadı. Önce fIAT servisinden ekspertiz raporu almadığım için ilgilenmediler, fIAT servisinden ekspertiz raporu aldıktan sonra da önceden olduğu gibi ilgilenmeme devam etmiştir. Bu firmanın kurum politikaları, ilkeleri ve değerleri yok mudur? Bu firma bunlara sahipse sorunu çözecek olan yetkili kişi midir bu politika, ilke ve değerlere uymayan? Eğer bu durum yetkili kişiden kaynaklanıyor ise firmaya olan güveni ve iyi niyeti yok etmiş olmuyor mu?

  • Kemal 11 Ağustos 2014

    Sorunu çözmek için bir çabanın olmadığını ve umursamaz davranıldığını düşünüyorum.

  • Fiat Temsilcisi05 Ağustos 2014

    Sayın müşterimiz, Fiat ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri temsilcimiz size en kısa sürede ulaşacaktır. Saygılarımızla,4442255

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön