Fiat Aracımın Otomatik Vites Arızası Var.

İbrahim K. |

Fiat aracım 2010 model Grande punto, otomatik, dizel. Kilometresi henüz 90.000 ama otomatik vites arızası çıktı. Şuan araç serviste çıkan masraf 2.350 TL. Bu aracı eşim kullanıyor ve malum bayanlar arabayı yavaş yavaş kullanır, en azından araçla makas atan birisi olmadığı kesin.

Ben, 90.000 km ve gayet düzgün kullanılan bir araçta üstelikte otomatik olduğu için kullanıcı hatası olması minimuma inen bir araçta nasıl bu kadar büyük bir arızanın meydana geldiğini anlamakta zorlanıyorum. Bu kadar kalitesiz ürün üretmesinler, üretiyorlarsa da satış esnasında vitesin 100.000 km içinde bu kadar büyük bir masraf çıkaracağı noktasında tüketicileri bilgilendirsinler.

Etiketler :

Vites ve Kutusu Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • İbrahim K.
  18 Şubat
  10:52

  Müşteri hizmetlerinden aradılar. Fiat otomatik vitesin tam olarak otomatik vites olmadığını, debriaja bizim yerimize bir robotun bastığını, bu değişen parçaların zamanla yıprandığı için değişimin normal olduğunu, aracımın 180.000 km doğru tekrardan bu kadar masraf çıkaracağını belirttiler.

  Buradan Fiat otomatik kullanan veya alacak olanlar bilgilensin diye yazıyorum. Aracınız her 100.000 de bir 2000-3000 TL arası normal rutin bakım masrafları dışında ayrıca vites masrafı çıkaracaktır. Bilgilerinize.

 • 10 Şubat
  12:42

  Sayın müşterimiz,

  Fiat ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri temsilcimiz size en kısa sürede ulaşacaktır.

  Saygılarımızla,4442255