Fiat Aracım Fazla Yakıt Tüketiyor!

Levent Ö. |

2010 yılında Fiat grubunun satmış olduğu Lancia Delta marka bir otomobil aldım. Alım yapmadan önce çok araştırma yaptım. Türkiye piyasasında tanınmayan bir aracı almak riskli bir tercihti. Fakat markaya güvenerek ve almadan öncede teknik özelliklerini araştırarak alımı yaptım. Aracım dizel, normalde fabrika verilerine göre 5. 7 litre yakması gerekiyor, fakat İstanbul şartlarında bu değeri beklemez yanlış olur 7-7. 5 litre kabulümdü.

Aracım aldıktan sonra ortalama 11 litre yakmaya başladı. Servis ile konuştuğumda motorun alışması gerek dendi. 5 bin KM'yi bekledim değişen bir şey olmadı. 10 bin KM'de gerek olmadığı halde yağ değişimi gibi bakımlarını yaptırdım. Yine değişen bir şey olmadı.

Etiketler :

Yakıt Tüketimi Yetkili Servis Tekrar Eden Sorun

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Levent Ö.
  06 Kasım
  10:23

  Merhaba
  Müşteri hizmetleri beni servise yönlendirdi fakat serviste durumu düzeltmek için bir kaç denemede bulundu.Durum daha kötü oldu. Yapılan müdahale sonrası aracın yakıt tüketimi dahada arttı ayrıca aracın hızlanma tepkileri bozuldu. Bu durumun çözülmesi için servisi aradığımda yapılacakları yaptıklarını bunda sonra ellerinden bir şey gelmediğini söylediler. Önerileri şu oldu aracı 100 km kadar kendilerinin kullanmaları, böylece sorunun kullanıcı kaynaklı olup olmadığını öğrenebileceklerini söylediler. Fakat bu test sonrası sorun araçta çıksa dahi bir şey yapmayacaklarını ifade ettiler. Sırf bu yaşadığım sorun nedeni ile motor aldım. En azından bu şekilde bu durumun önüne geçebilirim dedim. Sorunumun acilen çözülmesini talep ediyorum.

 • 15 Temmuz
  15:28

  Sayın müşterimiz,
  Lancia ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri temsilcimiz size en kısa sürede ulaşacaktır.
  Saygılarımızla,
  Lancia Müşteri Hizmetleri
  4441910