Fiat Araç Gövde Tipi ve Azami Ağırlık Hatası Yüzünden Tüvturk Muayenesinden Geçemiyorum.

Oya G. |

2011 model Fiat Punto aracım Tüvturk muayenesinde araç azami yüklü ağırlığının araç sınıfı ile uyuşmadığı gerekçesiyle muayeneden geçemedi. Tüvturk ise 2014 martta çıkan yeni bir yasa gereği bu uygulamanın yapıldığını ve araç için Fiat'ın yeni bir uygunluk belgesi düzenlemesi gerektiğini söylüyor.

Fiat bu araçları AF gövde tipiyle sokuyorsa piyasaya şimdiki bu uygulamanın sorumlusu kimdir? Ben yeni uygunluk belgesi bekliyorum. Muayene 2. hakkımın dolmasına 2 hafta kaldı. Kaldı ki ruhsat değiştirmek zorunda kalacağım. Yeni yasadan Tofaş'ın haberi yok mudur? Varsa hala bu araçları neden AF gövde tipiyle ve bu azami yüklü ağırlıkla piyasaya sürüyor? Bunun ceremesini tüketici mi çekmek zorunda?

Etiketler :

Diğer

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Oya G.
  03 Mayıs
  14:44

  Daha önce de acil yol yardım konusunda bir sıkıntı yaşamıştım...Ben fiat ile yaşadığım hiçbir sıkıntıyı çözemiyorum! Bu ya benim şanssızlığım ya da Fiat gerçekten müşterilerine yardım konusunda kendisini ilerletmeli...

 • 29 Nisan
  15:13

  Sayın müşterimiz,

  Fiat ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri temsilcimiz size en kısa sürede ulaşacaktır.

  Saygılarımızla,4442255