Fiat 1.6 Linea Aracımın Şanzımanı Arızalı.

Murat Ç. |

2011 model, 1.6 dizel Linea ve daha 33000 km'de aracım var. 120 km geçince araçtan ses gelmektedir. Birmot'a götürdüm bana yüksek ihtimal şanzıman arızalı dendi. Genel merkeze yazı yazdım, çağrı merkezini aradım, şikayetimi bildirdim. Beni aradılar, bana garantimin bittiği ve ancak %10 indirim uygulanabilir dendi.

Araç daha 33000 km de olduğu için garanti bitmiş olsa bile, bence böyle büyük arızalar ücretsiz olarak serviste tamir ettirilmeli. Fiat gibi bir firmaya yakışan, müşteri memnuniyeti odaklı olarak bunu ücretsiz çözmeli. Uzun yıllar binerim derken yanılmışım. Ücretsiz çözülmemesi de beni üzdü. Masraf ne olacağı belirsiz. 2000'de olur 5000'de olabilir. Bunu ödeyemem, aldığıma da pişmanım.

Etiketler :

Şanzıman Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Murat Ç.
  19 Haziran
  16:48

  Fiat sorunumu çözmemiştir ve çözmeyeceğini sanıyorum,müşteri memnuniyetine önem vermiyor,satış sonrası garanti kapsamınız bitmişse sizde onlar için bitmişsiniz demektir! bunu anladım.

 • Murat Ç.
  19 Haziran
  10:09

  Sanayide birkaç ustayla görüştüm,aracı test ettiler.Şanzımanın komple değişmesi gerektiği, tamir olmasının sorunu çözmeyeceğini söylediler.Sorunun dişlilerden kaynaklandığı, başka bir şanzımandan parça alınsa bile bunun çözüm olmayacağı, uyum sağlamayacağı ya da ileride tekrar sorun oluşturacağı, çünkü şanzıman dişli ve ya parçaların diyeyim üretici firma tarafından karşılıklı alıştırıldığını bu yüzden şanzımanın komple değişmesi gerektiği söylendi.Genel müdürlük sorunumu halen çözmedi,çözüm için arayan yok.Gerçek garanti dediğiniz, müşteri memnuniyeti olarak bu gibi sorunların ücretsiz yapılması,müşteriyi üzmemek, ürettiğiniz malın sonuna kadar arkasında durmak demektir.Bu sorunları çözmüş olsanız herkes fiata övgüler yağdırsa sizlere teşekkür etse bu sizin için kötümü olur?herşey garanti kapsamımıdır? ötesi sizi ilgilendirmez midir! müşteri memnuniyeti hiç mi önemi yoktur?

 • 16 Haziran
  11:17

  Sayın müşterimiz,

  Fiat ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri temsilcimiz size en kısa sürede ulaşacaktır.

  Saygılarımızla,4442255