Ferti-Jin Kadın Sağlığı Ve Tüp Bebek Merkezi ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

İsa sonuçtan hiç memnun değil

Ferti-jin Kadın Sağlığı Ve Tüp Bebek Merkezi Doktorluk Mesleğine Yakışmayan Davranış

2.012
İsa
İsa 18 Mart 2022 11:08

Eşimle beraber İstanbul Etiler de bulunan ferti-jin tüp bebek merkezine gittik. Burada tüp bebek uzmanı Dr... ****le görüştük. Eşim serebral palsi hastası olduğu için anestezi olmadan rahim filmi çekilemiyor. Ayrıca tüp bebek uygulamalarında da anestezi gerektiği için ilk önce bize olumsuz görüş bildirdi.

Ben ve eşim, eşimin geçen yıl anestezili beyin emarı çektirdiğini ve bir sorun olmadığını anlattık. Doktor hanım bunun üzerine yarın buraya anestezi doktoru gelecek dedi. O uygun görürse tedaviye başlanacağını söyledi. Hemşire tarafından bize ilaçlar yazıldı ve kullanmamız gerektiği söylendi. Ayrıca bir kısım kan tahlillerini de yaptırmamız söylendi. Bize kan tahlili listesi verildi.

İkinci gün eşimle aynı merkeze gittik. Anestezi doktoruna durumu anlattık. Anestezi doktoru bize ilk önce eşimin anestezi almasının bir sorun yaratmayacağı yönünde görüş bildirdi. Daha sonra biz doktorla konuşurken ilk görüştüğümüz *** hanım anestezi doktorunu yanına çağırdı. Odada eşimle birkaç dakika bekledik. Daha sonra anestezi doktoru odaya geri döndü. Doktor, tüp bebek merkezinin eşimin anestezili tedavileri sırasında bir sorun olduğu takdirde müdahale edebilecek teknolojik donanımı olmadığı gerekçesiyle üzgün olduğunu belirterek bizi tedaviye alamayacağını bildirdi.

Bizler bunun üzerine üzgün şekilde oradan ayrıldık.*** hanım odasında yoktu. Kibarca kovulduk diyebiliriz. Maddi mağduriyetimiz söz konusu değildir. Kurum bizden görüşme sırasında para almamıştır ancak...

Eşimin psikolojisi bozuldu. Her şeyden önce bu davranış eşimin ve benim hoşuma gitmedi. Madem ki tedaviye uygun olup olmadığımıza *** hanım karar veriyorsa bizi ikinci gün anestezi doktoruyla görüşmemiz için neden çağırdı?

Olumsuz görüşünü ilk gün bize kesin şekilde söylese biz bunu kabul eder ve ısrar etmezdik. Eşim bu merkezde tedavi olacağına inandı. İkinci gün olumsuz cevap alınca dünyası başına yıkıldı. Her şey bir yana ikinci gün de olsa bize tedaviye uygun olmadığımızı başka doktora söyletmek yerine kendisi bizimle konuşabilirdi. Hiçbir maddi beklentimiz yok çünkü zaten para vermedik ama bu davranış bir doktora yakışan davranış değildir... Umut insanların sahip olduğu parıltılı bir ışıktır. Bir doktor ister çaresiz hastalık olsun hastasında umudun kıvılcımlarını yakmak için uğraşır, söndürmek için değil... Şikayet var olarak sizden tek isteğimiz bu metni Dr...---- -ferti-jin tüp bebek tedavi merkezine iletmeniz.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .