Ferroli Isıtma ve Klima Garantili Olmasına Rağmen Ücret Talep Etti.

Mustafa E. |

Bundan 11 ay önce Ferrroli marka kombi taktırdım evime. Garantisi halen devam eden cihazdan ses yaptığı şikayeti ile Konya Altar Ferroli servisini kombiye bakım yapmak üzere davet ettim. Servis 23.09.2014 tarihinde saat:18.00'da bakım yapmak üzere geldiler. Kombiye bağlı bulunan borunun gevşek olduğunu söylediler ve el ile ittirerek cihazda her hangi bir sorun yok dediler. Bakım ücreti olarak ta 30.00 tl istediler. Kendilerine cihazın garantili olduğunu söylememize rağmen bu yol ücreti talep etmişlerdir. Mecburen ödedim. Bu cihazı üreten firma neden garanti kapsamında satılmaktadır.

Etiketler :

Yetkili Servis Ücretlendirme Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 30 Eylül
  10:41

  Sayın Şikayetvar.com yetkilisi,

  Tüketicimize kombinin bacasının yerinden çıkmasının dış etken kaynaklı bir durum olduğu( rüzgaz, komşunun halı silkelenmesi gibi...) ve garantiye giremeyeceği konusunda bilgi verildi. 30 TL. bacanın yerine oturtulması karşılığında alınan sadece servis ücretidir. Yapılan işlem doğrudur.

  Ferroli Müşteri Hizmetleri.

 • Mustafa E.
  29 Eylül
  19:05

  Bölge yetkilisi telefondan aradı beni,Fakat ÇÖZÜM BEYHUDE ,anlaşılan o ki bölge sorumlusu ve servis aynı kişiler sanki,sorunu çözecekleri yerde soruna sorunla bir yaklaşımı var.Cihazı satarken söyleyinde hangi parçanın garanti kapsamında olduğunu bilelim,Sanki Altar servisinin ortağı,Bu kadar cihazın içini bilsem kendim üretir dim.Bu anlayış ,ufak maddi çıkarlar için miş meğer,Arkadaşlar Bu ALTAR servisi kendi kariyerlerini yıpratıyorlar,Cihazıda serviside tavsiye etmiyorum.SORUN ÇÖZME YERİNE SORUN ÜRETME merkezi sanki ,Saygılarımla

 • 29 Eylül
  10:20

  Sayın Şikayetvar.com Yetkilisi,

  Tüketicimize en kısa sürede ulaşıyor olacağız.

  Ferroli Müşteri Hizmetleri