FEM Dershaneleri Sınıf Değişimi!

Zeynep E. |

Hafta içi öğrencisiyim. Yapılan sınavlar sonucunda ÖDG denilen sınıfa yerleştirildim. Sonra yeni kayıtların olacağı, sınava girmeyenlerin mağdur olduğu gerekçesiyle 2 sınav daha yapılacağını, 18 kişilik sınıfımızın 14e düşürüleceği ve yeni bir sınıf daha açılacağı söylendi. Sonraki yapılan sınavlarda dikkate alınarak (!) sınıflar tekrar oluşturuldu. Fakat ne sınıfımızın mevcudu azaltıldınede yeni bir sınıf oluşturuldu.

Sadece ben düşürüldüm, benim yerime bir başkası yükseltildi. Müdüre durumu iletince yeni kayıtların olmadığı, bu yüzden yeni bir sınıfın açılmayacağını ve ÖDG sınıfının 18 kişi olması gerektiğini kararlaştırdıklarını belirtti.

Hocaların verdiği cevaplar da bağımsız. Adalet, hak, hukuk bu mudur?

Etiketler :

Sınıf Mevcudu Ders Programı Yönetim - Sekreterya

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 10 Aralık
  18:11

  MErhabalar,
  Dershanelerimizde sınıflar eğitim yılı başında uygulanan YGS sınavı ve öncesinde yapılan sınavlar (hazırlanılan alan da) baz alınarak sınıflandırma yapılmaktadır.
  Şubelerimizin bu sınıflandırmasında sınıfların kontenjan durumları şube yetkilileri tarafından ayarlanmaktadır. Sınıf mevcudu 24 ün üzerinde olması halinde merkezden tavsiye niteliğinde uyarılar yapılabilmektedir. Bunun haricinde genel merkezin herhangi bir yaptırımı yapılmamaktadır.
  Fem Eğitim Kurumları