11 Kasım 2019
#12944054

Fedex Taşınıyor Diye Müşterisini Mağdur Ediyor

Göndericinin paket ağırlığını düşünmeden yaptığı paketleme yüzünden şahıs adına gelen paketim 70gr nedeniyle ticari bulunmuş. Fedex'i aradım şöyle yapmanız gerekiyor şuraya e-mail atın dediler. E-maili attım size yanlış bilgi verilmiş öyle yapılamaz dediler. Tamam müşteri hizmetlerindeki yanlış biliyor demek ki doğrusu nedir diye sordum. Şahıs adına gelen gönderinin şahıs olarak değerlendirilmesini talep etmek için beyanda bulunulması gerekiyormuş. Ama taşınıyorlarmış bu yüzden beyanname veremezlermiş.


Taşınmalarının sorumlusu benmişim gibi bütün işlemleri kendim yapmalıymışım. Başka kargo firmasıyla gelince ve beyan gerekirse hemen yapıp cevap veriliyor oysa. Tamam ben şirket değilim şahısım, mesai saatlerinde de çalışıyorum, bu paketi alamam bari iade edin diyorum onu da sormak lazım deyip yapmıyorlar. Birkaç gün geçiyor ne oldu diyorum tamamen başka bir şey söylüyorlar. E ama böyle dememiştiniz iade edilecekti diyorum, alamazsam ne olacak gönderim diyorum, ha evet cevap bekleniyor deyip sorumun alınamazsa ne olacağı kısmına gene cevap vermiyorlar.


Gelin bütün gümrük işlemlerini kendiniz yapın biz taşındık o depodan diyorlar, üstelik sonucu belli olmayacak bir sözlü beyan için bile İstanbul'un bir ucuna gidip kendilerine ekstra ödeme yapmam bekleniyor. Bir gümrük müşaviri bulup sordum 20 gün geçince bütün aldıklarım devlet malı haline gelecekmiş ve Fedex'in yüzünden 11 gün geçti bile. Fedex'in taşınıyoruz biz işlem yapamıyoruz deyip müşterisini mağdur etmesi kabul edilir bir şey değil. Geri bile iade ettiremiyoruz, olan Fedex'i tercih ettiğim için çöpe giden yüzlerce dolarıma oluyor.

Cihan Cihan 1.334 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler