06 Haziran 2016

Fatih Üniversitesi Hastanesi Doktordan Şikayetçiyim!

İlk doğumumda doktorum M... Hanımdan memnun olduğum için ikinci doğumumu da M..Hanımla yapmak istedim. Bunun için istemeye istemeye de olsa Fatih Üni. Hastanesi'nde doğum yaptım. İstemeye istemeye diyorum çünkü ilk kızımı doğumdan sonra muayene eden Dr. Bey sütümün eksik olduğunu, çocuğun açlıktan bayıldığını ve hemen mamaya başlamamı söylemişti. Bunları duyunca taktir edersiniz ki olan sütüm de kesildi ve ilk kızım bu Dr. Bey sayesinde anne sütünden mahrum kaldı.

İkinci bebeğimi 30.05.2016 tarihinde M.. Hanımın yardımlarıyla gerçekleştirdim. Doğumdan hemen sonra bebeğimi muayene eden Yar. Doç. Dr. E.. K..., bebeğin ayaklarında bir yamukluk olduğunu acilen ortopedi doktorunun görmesi gerektiğini söyledi. Ortopedi doktoru ayakların bir müddet sonra alçıya alınması gerektiğini, yaklaşık üç alçı tekrarından sonra problem kalmayacağını söyledi.

Tugba 1.679 Okunma

Cevaplar

  • Tugba05 Haziran 2016

    ... Kan ile yapılabileceğini fakat topuk kanının bebeklerden tam 1 haftalıkken alınması gerektiğini ve bunun çok önemli olduğunu söylediler. Hayatında ilk kez bebek görüyor gibi davranan Esengül Hanım ın teşhislerine hiçbir anlam veremeyen Ersoy Hastanesindeki yeni çocuk doktorumuz, omur ilik bitiminde sadece bir gamze olduğunu söyledi. Bunları anlatmamın sebebi, hastaneden çok ticarethane olmuş bu kuruluşa gitmeyi düşünen herkesin para için canının yanmamasıdır. İstanbul hastane dolu hem ucuz hem de çok daha tecrübeli doktorlara başvurun. Allah sağlıktan ayırıp insanı sadece para kaynağı olarak görenlerin eline düşürmesin.

  • Tugba05 Haziran 2016

    Bebeği gören esengül hanım ayakların normale döndüğünü resmen ağzından kaçırdı ve yine de ortopedi Dr.. unun görmesi gerektiğini söyledi. Gözlerinde ya da teninde sarı renk olmadığını ama yine de topuk kanı ve sarılık için kan alınması gerektiğini söyledi. Bunun için iki kerede kan alınması gerekiyormuş. Ayrıca muayene ederken makattan biraz daha yukarıda, omurilik bitiminde bir delik olduğunu ve cerrahi müdahale ile kapatılması gerektiğini söyledi. Bu kez daha az panikle devletin sağlık ocağına başvurduk. Nasıl olsa para kazanma kaygısının insan sağlığının önüne geçtiğini farketmiştik. Devlet hastanesindeki doktor ve hemşireler Esengül hanım ın istediği testlerin hepsinin topuktan alınan...

  • Tugba05 Haziran 2016

    Yeni doğmuş minnacık bir bebeğin çekeceği ızdırabı düşünüp tüm aile kahroluyorduk. Daha sonra çevremdekiler tarafından deneyimlenmiş iki ortopedi doktorunun da fikirlerini almak istedik. Birbirinden habersiz olan bu iki Dr.. da sanki ağız birliği etmişler gibi bebekte hiçbir problem olmadığını yeni doğan bebeklerde bu durumun çok çok normal olduğunu hatta daha ileri durumların bile alçısız zamanla normale döndüğünü söylediler. Bu arada doğum kilosu 3400 gr olan bebeğimin hastane çıkışı kilosu 2850 gr dı. Doktorumuz sıvı kaybının olduğunu ve mama takviyesi yapmamız gerektiğini 90 CC ile başlamamızı söyledi. Biz de çaresiz yine mama verdik. 03.06.2016 da kontrol için tekrar Esengül Hanım a gittik

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön