28 Eylül 2015

Fakir Tost Makinası "Termostat Ve Isı Sigortası Arızası"

Ankara Tunalı Hilmi Teknosa şubesinden 28.08.2013 tarihinde almış olduğum Fakir Pearl marka Tost makinasının "termostat ve ısı sigortası" sürekli arıza vermektedir. Bunun akabinde yetkili servis olan Kar Soğutma tarafından 25.11.2014, 09.01.2015,24.07.2015 tarihlerinde termostat ve ısı sigortası 3 defa değiştirilerek tarafıma teslim edilmiştir. Ürünün aynı yerden sürekli arıza vermesinden dolayı bu parçaların kusurlu olduğunu düşünmekteyim. Şu an aynı arızadan dolayı ürünü kullanamamaktayım. Garanti süresinin bitmiş olması benim bu ürünü sürekli olarak ücretli tamir ettirmeme sebep olacaktır.

Murat 2.327 Okunma

Cevaplar

  • Murat06 Ekim 2015

    Garanti süresinin bittiğini biliyorum. Şikayet sebebim, yetkili servis raporlarındanda anlaşılacağı üzere 2 yıl içerisinde aynı parçanın sürekli arıza yapması. Ürünün hatalı olduğunu düşünmekteyim. Ürünü aldığım tarih ve tamir süresi göz önüne alındığında ürünü 2 yıldır kullanamıyorum. Şu an aynı şekilde arızalı ve tamire versem yine aynı parçalar değişecek. birkaç kullanım sonra yine arızalanacak, sonra yine tamire gidecek ve bu böyle devam edecek. Ürünün değeri 80 TL ve ben her tamir için ortalama 2 ayda ürün değeri kadar ücret ödeyeceğim. Ürünün tarafınızca incelenmesini (yetkili servis rapoları ile birlikte) istiyorum. İnceleme sonucunda açıklama yapmanızı rica ediyorum.

  • Fakir Temsilcisi06 Ekim 2015

    Sn. Ünal, Ürünlerimizin tümü iki yıl garanti kapsamındadır, 28.08.2013 garanti başlangıç tarihli ürününüzün prosedürlerce garanti süresinin dolduğu görülmektedir. Garanti harici ürün de satış sonrası hizmette arızalı parça bedeli +işçilik bedeli ile hizmet görür ve değişecek her bir parçaya 6 ay parça garantisi ile servis hizmet formu tarafınıza takdim edilerek işlem tamamlanır. Prosedür bilgisi bu şekilde geçerli olup, işlemleriniz ücretli olarak tamamlanabilir. Bilginize sunar, iyi günler dileriz. Saygılarımızla, Fakir Elektrikli Ev Aletleri Dış Tic. A.Ş. Fakir Müşteri Hizmetleri 444 0 241

  • Murat30 Eylül 2015

    Ayrıca yetkili servis tarafından verilen belgeler ile birlikte Ankara tüketici sorunları il hakem heyetine başvuruda bulundum. Bilirkişi konuyu ve ürünü inceledikten sonra gelişmeyi bildireceğim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön