11 Nisan 2013 #1737907

Fakir Süpürgenin Toz Haznesi Sorunlu!

03-03-2013 tarihinde FAKİR markalı DARKY 1600 elektirikli süpürge satın aldım. Süpürgenin toz haznesinin içinde bulunan kelepçenin sabitlendiği yerden koptu, 03-04-2013 tarihinde. Firmanın Kartalda yetkili servisine sorun çıkaran malzeme ile gittim. Yetkili olan şahıs daha malzemeyi görür görmez, hiç bir inceleme yapmadan kırık, kopma gibi şeyler garanti kapsamına girmeyeceğini söyledi.


Bunun üzerine Fakir firmasının çağrı mekezine telefonla ulaştım. Ancak bunlar anlaşmalı gibi benim telefonun üzerinden görüştüler ve bana söyledikleri, servis ne söylemişse bizim için o geçerlidir dediler. Ancak ben bu malzemenin tasarım hatası olduğunu düşünüyorum. Mağduriyetimin giderilmesini bekliyorum.

Kandil 427 Okunma

Cevaplar

  • Kandil18 Nisan 2013

    Fakir tarafından verilen 15.04.2013 tarihli cevap yeterli bir cevap değildir. Ben soruyorum bu malzemeyi üretenlere ve fakir firması yetkililerine. FAKİR markalı DARKY 1600 elektirikli Süpürgenizin toz haznesinin içinde bulunan klepenin sabitlendiği yer nasıl kırılır veya kopar. Bunu iyi düşünsün ilgililer ve ya yetkililer, bana bildirsin, nasıl oluyorda kapalı alanda olan bir yer kullanıcı hatası ile kırılabiliyor veya kopa biliyor. Bu sorun tamamen kalit ile ilgili sorundur, çünkü toz haznesinin klepesinin sabitlendiği yer incecik bir plastik olarak preslenmiş. daha güçlü plastik kullanılmış olsa idi veya vidalama yöntemi uygulanmış olas idi ben bu türlü sorun yaşamazdım. Bana göre kalite sorunu var, birde tüketiciye zulum ve işkence var. Bu maduriyetim devam etiği sürece FAKİR markalı ürün almayı düşünmüyoru ve hiç bir kiseye tavsiye etmiyorum. MADURİYETİMİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUM. Bu sorunun müşteri temsilcileri ile cözülmeyeceğinden, üts düzey kişilere iletilmesini istiyorum.

  • Fakir Temsilcisi15 Nisan 2013

    Sn Zihni; Satış sonrası hizmette ürün arızalarına dair garanti şartları elinizdeki garanti belgesinde yer almakta ve ürün hizmeti bu şartlar göz önünde tutularak değerlendirilmekte ve tüketici ürün kullanım memnuniyeti sağlanması adına yetkili servisimizce tamir, değişim ya da iade kararı verilebilinmektedir. Şu an ürününüzde bir arıza var ise ürününüzü servise yönlendirmeniz ricamızdır. Garanti Belge Uygulaması esaslarına dair yönetmeliğin “malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır” ilgili maddesi ile garanti şartlarındaki tüm maddeler firmamızın tüm birimleri ve yetkili servislerince uygulanmakta olup, yalnızca sarf malzemeler (torba,filtre, vb.) ile yetkili servislerimiz tarafından kullanıma bağlı net olarak tespit edilip raporlanan,bilir kişi testine girebilecek arıza-kırılma vb durumları garanti harici işlemle bedeli karşılığında ücretlidir. Bu doğrultuda garantili ürününüz ilgili açıklama ile kontrol edilerek arıza üründen kaynaklı ise garantili, kırık vb. durumlar içerisinde ise ya da kanıtlanabilir kullanıcı hatası tespit edilmiş ise ücretli hizmet verilmektedir. Bilginize sunar, İyi günler dileriz. Fakir Elektrikli Ev Aletleri Dış Ticaret A.Ş. Müşteri Hizmetleri Temsilcisi – 2 444 0 241 www.fakir.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön