sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Fakir MR. Chef Quadro Blender Set Dişli Değişim Orunu

Burhan Burhan05 Ekim 18:28

Yeni kurduğum evimde tost makinesi, waffle makinesi, Blender seti, süpürge gibi bir çok Fakir markasına ait ürün bulunmaktayken daha ürünleri kullanalı 3 ayı doldurmadan Fakir seçimiz dolayısıyla pişmanlık yaşamaktayız. Şikayetime konu olan MR. Quadro Blender set- turquoise ürününüzü eşim en fazla 5 defa kullanmıştır. Ürün 2019 aralık ayında Evkur’dan alındı fakat evlilik tarihimiz olan temmuz ayında evlendiğimizi baz alırsak ürün en fazla 5 defa kullanılmıştır. Eşim yalnızca ürünü mercimek çorbasını blenderdan geçirirken ve krema çırparken kullanmaktadır. 

Yıllardan beri Blender vb... Küçük ev aletleri kullandığımız için teknik olarak cihazın 10 saniye çalıştırılıp, durdurulup tekrar çalıştırılmasını ve bu şekilde kullanılmasının gerekliliğini bilmekteyiz ve bu şekilde ürünü kullanmaktayız. 04.10.2020 tarihinde mercimek çorbasını blenderdan geçirirken ürünün Blender aparatı dönmemeye başladı. Durum neticesinde cihaz tüm aparatları ve garanti belgesi-faturasıyla beraber Bayrampaşa yetkili servisiniz olan "emin day. Tük. Mall." servisinize götürülmüştür. Tutulan servis raporunda ürünün garantide olduğu ve dişli sıyırmasının meydana geldiği belirtildi. Aynı raporda dişli sıyırmasının garanti kapsamı dışında olduğu da not alındı. Ben tüketici olarak kesinlikle mercimek çorbasını blenderdan geçirirken bozulan bir blenderin onarımının garanti dışında kalmasını kabul etmemekteyim. Bu durumu serviste bana söylediklerinde kabul etmediğimi de beyan ettim. Akabinde konuyu Fakir müşteri hizmetlerini arayarak dile getirdim. Fakir müşteri hizmetlerine daha sonra bana dönüş yapacaklarını ilettiler. Küçücük plastik bir parça için 30 TL gibi bir ücreti ödemeyi kabul etmediğimi hem müşteri hizmetlerine hem de servise söylememe rağmen çözüm üretemedim. 

Bir daha da ürünü alıp geri götürüp tekrar servise gelmek istememem nedeniyle 30 TL tutarında ücret ödeyerek işlemi gerçekleştirdim. Hepsinin formunu da sizlerle paylaştım. Ürünü sanayi tipi işlemlerde kullanmamamıza ve ürünü yalnızca mercimek çorbası, krema karıştırma gibi basit işlemlerde kullanmamıza rağmen plastik bir dişlinin sıyırması nedeniyle bahaneler üretilerek müşterilerin yanıltılması müşteriyi yanıltma olarak görmekteyim. Kesinlikle bunu kabul etmiyorum. Harcadığım vakit nedeniyle ürünü tekrar servise götürmek istemememden kaynaklı 30 TL vererek ürün serviste yaptırdım. Şikayetçiyim ve konuyu tüm sosyal platformlarda paylaşacağım.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 4Yorum
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

Fakir Logo Fakir 05 Ekim 18:30

Değerli Müşterimiz, Öncelikle iletiniz için teşekkür ederiz. İletiniz sistemimize kayıt edilmiş olup çözüm sürecimiz başlatılmıştır. 7 iş günü içerisinde tarafınıza telefon, sms ya da mail yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Her türlü görüş ve önerilerinizi, 4440241 No'lu Müşteri Hizmetleri danışma hattımızdan veya http://fakir.com.tr/p/customer_service web sitemizden bizlere ulaştırabilirsiniz. Saygılarımızla, Fakir Elektrikli Ev Aletleri Dış Ticaret A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Burhan 12 Ekim 18:09  

  Telefon ile Fakiri aradığımda da pişmiş kelle misali istersem Tüketici Hakem Heyetine başvurabileceğimi ilettiler. Şimdi başvurumu yaptım ve dönüşü bekliyorum.

 • profile-icon Burhan 12 Ekim 17:17  

  Şimdi tarafıma dönüş yapıldı. Müşteri hizmetleri anlayışınız bu mesaj mi? Görüntüsünü paylaştım, rezalet bir his. Bir daha tövbeler olsun Fakir almam...

  np_image1 Ekli Görsel Var
 • profile-icon Burhan 08 Ekim 23:50  

  Yaptığım araştırmada yalnızca ben değil bu ürünü alan çoğu kişi bu dişli konusundan muzdarip olmuş. Fakirin tercih edilmeyeceğini öğrendik...

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler