sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Fakir Elektrikli Süpürge 3. Kullanışımda Bozuldu!

Eyll Eyll25 Eylül 00:55

Yeni aldığım Fakir marka elektrikli süpürge üçüncü kullanışımda çalışırken durdu. Teknik servis dalga geçer gibi çalışma düğmesi kısmındaki kabloda temassızlık varmış o da sizin şansınıza artık dedi. Yeni olmasına rağmen satın aldıktan 15 gün sonra arıza çıkaran bir cihazın sonrasında da sorunlu olacağı düşüncesindeyim kullanmak istemediğimi söyledim ve iadesini talep ettim. Talebimi reddettiler. Arayıp sebebini sordum, fabrikamız cihazda arıza bulunmadığına karar vermiş konuyu kapatmış iade veya değişim yapılamaz dediler. Arıza bulunmayan cihaz neden durdu ve teknik servisten arayan kişi neden temassızlık varmış dedi diye sordum onu teknik servisle konuşun fabrikamız konuyu araştırdı teknik servisle görüştü ve cihazın arızalı olmadığına karar verdi bizim yapacak bir şeyimiz yok dediler. Teknik servisteki beyefendi de parça değişmedi arıza sayılmaz dedi durdu. Parça değişmediğini nereden bileceğiz ilk aydan?. Firmada müşteri memnuniyeti sağlamak gibi bir çaba yok. Yeni bir cihazın üçüncü çalışmada durması cihazın arızalı olduğu anlamına gelmiyormuş. Sıfır bir cihazın iki haftada sorun çıkarması niteliğinin açık göstergesi ama kimse üzerine alınmıyor. Satın aldıktan sonra yalnızsınız. Tamir ettirip kullanın sonra yine bozulursa bir daha tamir ettirin böyle böyle gittiği yere kadar idare edin, paranız çoksa memnun değilseniz yenisini alın, başka işinizde yok sürekli teknik servise mesai harcayın gibi bir durumla karşı karşıya kalıyorsun. Yorumlardan okuduğum kadarıyla da sanırım iyi olunan tek nokta ürünlerin sorun çıkarması. Garanti kapsamındayken arızalanan ürünün yenisini veya bir üst modelini gönderen, hızlı bir şekilde ortadaki sorunu sizi bıktırmadan lehinize çözen ve hem ürünleri hem hizmetleri kaliteli olup harcanan paraya değecek markalar varken bir daha asla bu markadan ürün almam.

Gelişme :

25 Eylül 12:29

Rowenta fön makinesi kullanıyorum her gün, 4 yılda bir kez tadilat gördü, Arçelik çamaşır makinesi kullandım 5 yıldan fazla bir kez bile tadilat görmedi, Tefal ütü kullandım 4-5 yıldan sonra bozuldu, arzum saç maşası kullanıyorum 7-8 yıl oldu hiç bozulmadı. Yıllar önce fakirden elektrikli süpürge kullandım 3 yıldan fazla hiç bozulmadı. 30 ağustosta aldığım Fakir marka elektrikli süpürge 15 gün sonra bozuldu ve siz bunda üründe arıza yok dediniz. Bunu kabul etmiyorum. Ürününüzdeki ilk ayda meydana gelen sorunu normal görmeniz beni üründen de sizden de soğuttu. Yukarıda saydığım ürünleri titizlikle kullandığım gibi bu ürünü de titizlikle kullandım. Sıfır bir ürün 15 günde duruyorsa bu arızadır ve siz müşterinizin yanında olan bir firma değilsiniz. Paramın iadesini istiyorum. Lütfen ürününüzü teknik servisinizden alın ve paramı iade edin. Bir daha da asla ama asla ürünlerinizi kullanmak ya da görmek istemiyorum. Yukarıda saydığım ürünlerimden arızalananların süreleri gayet normaldi kimseyle sorun yaşamadık ve firma olarak hiç biri sizin gibi müşterisine anlayışsızlık yapmadı. Sıfır ürünün 3 kullanımda arıza vermesini firma olarak normal karşılıyorsunuz hatta 3 kullanımda durmasına arıza yok diyorsunuz pes diyorum size pes.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Eyll 25 Eylül 11:12

Sürekli bir süreç başlatıyorsunuz zaten. Müşteri hizmetlerinizde bile öğretilmiş tek cümleniz "biz bir şey yapamıyoruz". Cihaz hâlâ teknik servisinizde. O cihazı da istemiyorum, üzerinde Fakir etiketi olan başka herhangi bir ürünü de istemiyorum. Çevremde hiç kimseye de önermiyorum. Paramın iadesini istiyorum.

Fakir Logo Fakir 25 Eylül 08:10

Değerli Müşterimiz, Öncelikle iletiniz için teşekkür ederiz. İletiniz sistemimize kayıt edilmiş olup çözüm sürecimiz başlatılmıştır. 7 iş günü içerisinde tarafınıza telefon, sms ya da mail yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Her türlü görüş ve önerilerinizi, 4440241 No'lu Müşteri Hizmetleri danışma hattımızdan veya http://fakir.com.tr/p/customer_service web sitemizden bizlere ulaştırabilirsiniz. Saygılarımızla, Fakir Elektrikli Ev Aletleri Dış Ticaret A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler